Tartu ülikool alustab koostööd Hiina Tongji ülikooliga

Berit-Helena Lamp
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tartu Ülikooli peahoone
Tartu Ülikooli peahoone Foto: Margus Ansu / Postimees

Järgmise nädala esmaspäeval külastab Tartu Ülikooli Hiina Tongji ülikooli kõrgetasemeline delegatsioon, et tutvuda ülikooliga ning allkirjastada koostöölepe.

Tongji ülikooli delegatsiooni koosseisus saabuvad Tartusse ülikooli asepresident prof Chen Xiaolong, Tongji ülikooli Sino-Soome keskuse asepresident ning disaini- ja innovatsiooniteaduskonna asedekaan, tuntud arhitekt prof Lou Yongqi ja personaliosakonna asedirektor prof Liu Shuguang, külalised võtab vastu TÜ teadusprorektor Kristjan Haller.

Tongji ülikooli esindajad tutvuvad Tartu Ülikooliga ja allkirjastavad institutsionaalse koostöölepingu. Kohtumisel tuleb juttu nii otsestest koostöövõimalustest TÜ ja Tongji vahel kui ka koostöös teiste Euroopa ülikoolidega.

TÜ teadusprorektori Kristjan Halleri sõnul on Tongji üks neist Hiina ülikoolidest, kel on väga konkreetne huvi koostöö vastu Euroopa ülikoolidega ja ilmselt on TÜ neile oma saavutustega silma jäänud.

«Täpsemad koostöösuunad selguvad juba ühise arutelu käigus, kuid Hiina poole esmased huvid näivad TÜ osas olevat seotud meie IT, keemia ja mitme teisegi valdkonnaga,» ütles Haller.

Tongji ülikool asutati 1907. aastal, seal õpib 50 000 üliõpilast ja akadeemilisi töötajaid on 4200. Ülikool on Hiina haridusministeeriumi otsealluvuses ning kuulub nn 211-programmi, mis tähendab, et rahalised vahendid tagab keskvalitsus. Maailma tippülikoole reastava QS Ranking'u 2010. aasta edetabelis on Tongji ülikool 388. kohal.

Tongji ülikoolil on kaheksa keskust koostöös erinevate välisriikide ülikoolidega, mille kaudu toimub ühiste õppekavade ja -programmide läbiviimine. Keskuste eesmärk on tihendada ülikoolidevahelisi kontakte ning pakkuda välisriigi ettevõtetele platvormi sisenemaks Hiina turule.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles