Teerajajate allee ootab uute jalajälgede kandidaate

Tartu Teerajajate allee.

FOTO: Kristjan Teedema / Postimees

Tasku keskuse kõrval looklev Tartu Teerajajate allee ootab täiendust. Selleks palutakse ettepanekuid kandidaatide kohta, kes on viimastel aastatel saatnud korda silmapaistva teo või andnud märkimisväärse panuse Tartu linna või maakonna arengusse.

Teerajajate allee väärtustab Tartu arengusse panuse andnud inimesi ning innustab teisi nende jälgedesse astuma. 2010. aastal alguse saanud alleel on Bruno Kadaku poolt pronksi valatud jalajäljed.

Senised teerajajad on Tartu Vaim, Andres Metspalu, Herta Elviste, Hannes Kaljujärv, Andrei Sõritsa, Jaan Kirsipuu, Hillar Palamets, Tiiu Sild, Tanel Laisaar & Marget Savisaar, Tiia Toomet, Ruut Hinrikus, Mart Noorma, Ülo Niinemets, Sirje Eomõis, Evald Rooma, Aivar Tommingas ja Joel Luhamets.

Tänavused teerajajad selguvad žürii abil ja avaliku rahvahääletuse tulemusena. Uusi jalajäljepaare lisandub kaks ja lisaks rahvahääletusel välja selgitatud teerajajale teeb oma valiku ka žürii.

Kandidaate saab esitada 12. septembrini interneti teel Tasku kodulehel (www.tasku.ee/tartu-teerajajate-allee/esita-kandidaat) või Tasku keskuse infoletis.

Tagasi üles