Ilmatsalu ja Ravila probleemne ristmik paraneb tuleval aastal

Jens Raavik
, ajakirjanik
Copy
Suure liiklusega Ravila ja Ilmatsalu tänava klassikalise ristmiku asemele tuleb ringristmik.
Suure liiklusega Ravila ja Ilmatsalu tänava klassikalise ristmiku asemele tuleb ringristmik. Foto: Sille Annuk

Eilsel istungil andis Tartu linnavalitsus välja ehitusloa ohtliku Ilmatsalu-Ravila ristmiku ümberehitamiseks järgmisel aastal. Linna seni veel kinnitamata eelarvest on selleks tööks kavandatud ligi 350 000 eurot. Veeriku linnaosas asuv Ilmatsalu ja Ravila tänava ristumispaik on otsustatud muuta ringristmikuks.

Liiklejatele tüütul ning suisa ohtlikul ristmikul on transpordiameti kodulehe andmeil aastate jooksul juhtunud mitu liiklusõnnetust, ka on Tartu Postimees kirjutanud, et näiteks 2019. aastal oli Ravila-Ilmatsalu tee ristil viis liikluskindlustuse abil lahendatud õnnetusjuhtumit.

Tartu teedeteenistuse juhataja Oleg Lužetski ütles eile, et ristmiku ümberehitamine peaks algama mais ja kestma augustini, aga ehk ka septembrini. «Kõigepealt tuleb linna eelarve kinnitada, see peaks juhtuma veel sel aastal, seejärel saame jaanuaris-veebruaris korraldada hanke,» lisas Lužetski. «Meil on küll kõik plaanid tehtud, aga eelarve kinnitamisel võidakse veel midagi teisiti otsustada, seega saab kõigest täpsemalt rääkida, kui see on kinnitatud.»

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles