N, 21.09.2023

Lugejakiri: Miks kahe peatuse rahvas unustati?

Facebook
Comments
Linnaliinibuss Kesklinna bussipeatuses.
 
Linnaliinibuss Kesklinna bussipeatuses.  Foto: Margus Ansu

Bussiteemal on pärast suvist sõiduplaanide ja liinide muutmist nii palju räägitud, aga nüüd räägin mina ka oma mure ära. Elan Raadil, olen 80-aastane ja südamepuudulikkusega.

Istusime just saatusekaaslastega Kruusamäel bussipeatuses, veel kolm inimest tulid juurde ja ka rääkisid, et miks ometi meilt buss number 4 ära võeti.

Kas teate, milles on asi? Meil on vaja minna Narva maanteele suure Maxima juurde, sest seal on ka perearst, seal on apteek, lillepood, sidesõlm ja loomatoidupood. Võiks ju olla lihtne, et lähed perearstile, käid ühtlasi ka apteegis, ostad lilled kingituseks ja kutsule süüa. Nii see oligi, aga nüüd meil seda võimalust enam ei ole.

Käib küll number 9, aga see käib kas tunni või pooleteise tagant. Mõelge nüüd ise: kui aeg on kinni pandud, kas pean siis perearstile minema tund varem ootama?

Nüüd ka sellest, milles näen lahendust. See 4 ju tuleb ikka, aga pöörab ümber Kummeli tänava otsas väikese Maxima juures ringil ja paneb siis tagasi. Aga miks ta ei võiks tulla jupike maad Nurmet pidi ja siis pöörata Kruusamäele, võtta kahest peatusest veel inimesed peale?

Ma ei kujuta ettegi, mis jõuluajal hakkab saama, sest siin on ju surnuaed, kus rahvast käib palju.

Kas siis tõesti mingit lahendust pole ja kellele veel tuleks kirjutada, et seda otsida? Ma imestan, kuidas ei hoolita vanainimestest, aga me kõik saame ükskord vanaks, ka bussikorraldajad saavad.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles