Fotod: Langel põles lausleekides puitmaja

Täna enne kella 20 tõusis Lange kohalt suur suitsusammas. Häirekeskus andis Lõuna päästekeskusele teada puhkenud tulekahjust Lange külas Kastre vallas Tartu maakonnas.

Häirekeskuse andmetel oli süttinud ühekorruseline puitmaja ja leegid on katusest väljas. Esimesena kohale jõudnud meeskonna juht kinnitas, et põlev hoone on lausleegis. Päästjad alustasid koheselt kustutustöödega. Hetkel on kustutustöösse kaasatud ka Kambja ja Tõrvandi vabatahtlikud.

Praeguseks on päästjatel õnnestunud tulekahju levik peatada, kustutustööd veel kestavad. Inimesed tulekahjus kannatada ei saanud.

Hoone katus hävis. Selgus, et leivateo ajal oli süttinud elektriline leivaahi, mille tagant järsku leegid üles tõusid. Elanik püüdis ämbriga vett loopides põlengut alguses ise kustutada, kuid see ei läinud korda. Õnneks sai ta ise majast tervelt välja. Tulekahju tõenäoliseks põhjuseks oli elektrilise leivaahju rike.

Päästjad  soovitavad võimalusel üle kümne aasta vanused elektriseadmed välja vahetada. Samuti tuleb seadmeid ohutuse tagamiseks aeg ajalt tolmust ja muust kergesti süttivast mustusest puhastada. Kindlasti tasub kodus käepärast hoida pulberkustutit, millega algjärgus tulekahju on lihtsam kustutada. Pulberkustutiga on ohutum kustutada ka elektriseadmeid.

Põleng kustutati lõplikult kell 21.24.

Tagasi üles