Tartu linnapea aastapäevakõnes: tselluloositehas kui demokraatia proovikivi

Urmas Klaas.

FOTO: Sille Annuk

Linnapea Urmas Klaas nimetas vabariigi aastapäeva kõnes euroopalikus kultuuriruumis mõeldamatuks, kui pöördumatute mõjudega keemiatehast planeeritakse kohalikku kogukonda arvestamata.

Klaas ütles Vanemuises peetud kõnes, et demokraatia toimimiseks peab rahvas riigi demokraatlikke institutsioone usaldama.

«Iga samm, mis suurendab usaldamatust, viib meid kaugemale neist eesmärkidest ja sihtidest, mille oleme endale seadnud – viib meid eemale euroopalikust kultuuriruumist,» rääkis Klaas. «Nii näiteks ei oleks euroopalikus kultuuriruumis mõeldav, et loodus- ja elukeskkonnale pöördumatute mõjudega keemiatehast planeeritakse kohalikku kogukonda arvestamata. Ma tahan uskuda, et Eesti Vabariigis ei ole see nii.»

Ta jätkas, et tartlased tahavad olla teadlikud puidurafineerimisetehase ehitamisega kaasnevatest ohtudest ning tartlastel peab olema määrava tähtsusega veto-õigus.

«Valitsusametnikud kaugel riigimajas ei saa ega tohi olla need, kes otsustavad Tartu, tartlaste ja Eesti pühama jõe, Emajõe elukeskkonna üle,» ütles Klaas. «Tartlased peavad saama ütelda lõpliku   «ei» või «jah» - sõna.»

Loe linnapea kõnet täispikkuses SIIT.

Tagasi üles