Tartlastele jagatakse laiali 40 tonni Euroopa toiduabi

Tartu jagab abivajajatele Euroopa Liidu toiduabi programmist saabunud toiduabi. Kokku saabub Emajõelinna 16. juunist kuni 10. augustini 40 tonni jahu, makarone ja neljaviljahelbeid.


Linnavalitsuse teatel jagatakse toiduaineid peamiselt toimetulekutoetust ja muid toetusi taotlevatele abivajajatele ning teistele puudust kannatavatele inimestele. Abivajaduse üle otsustavad ja toiduabi hakkavad jagama Tartu linnavalitsuse sotsiaalabi osakonna piirkonnakeskused ning Tartu puuetega inimeste koda, Tartu laste turvakodu, Tartu vaimse tervise hooldekeskus, eakate ühendus Kodukotus ning MTÜ Iseseisev Elu.

Tartu Puuetega Inimeste Kojas (Rahu 8) on jagamiseks valmis 3500 kilogrammi jahu ning 2160 kilogrammi neljaviljahelbeid. Abisaajateks on puuetega inimesed ning eakate päevakeskuse kliendid ning teised raskes majanduslikus olukorras olevad eakad. Puuetega inimeste koda alustab abi jaotamist 18. juunil kell 11. Info täpsema jaotusplaani kohta saabub hiljem.

Tartu Linnavalitsuse sotsiaalabi osakonna peaspetsialisti Indrek Rohtla sõnul on sotsiaalabi osakonna piirkonnakeskustesse praeguseks jõudnud 3780 kilogrammi neljaviljahelbeid. Makaronid (kokku 15 tonni) jõuavad Tartusse juuli lõpus ning nende jaotamine algab juuni lõpus või augusti alguses. Täpsem info ilmub siis, kui kaup on jaotuspunktidesse saabunud.

Puudust kannatavatele isikutele toiduainete tarnimine on Euroopa Liidu turukorraldusmeede, mille raames on vabatahtliku programmi kaudu võimalus vähekindlustatud isikutele jagada tasuta sekkumiskokkuostu käigus ostetud põllumajandustooteid või neist valmistatud töödeldud tooteid.

Tagasi üles