L, 28.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ülikoolis on nüüd Viru ja Prinitsa loengusaalid

Risto Mets
, reporter
Ülikoolis on nüüd Viru ja Prinitsa loengusaalid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Tartu Ülikooli nõukogu andis kahele auditooriumile nime lahkunud emeriitprofessorite Atko‑Meeme Viru ja Olaf Prinitsa järgi.


Alates reedest kannab Jakobi 5 õppehoone auditoorium 303 Atko‑Meeme Viru nime, teatas Tartu Ülikooli pressiesindaja Mehis Tuisk. Viru töötas Tartu ülikoolis aktiivselt alates 1959. aastast kuni surmani 2007. aastal.Esmakordselt valiti ta professoriks 1973. aastal. Viru oli enam kui 500 teadusartikli autor või kaasautor, tema sulest ilmus eri maade teaduskirjastuste vahendusel ka 13 monograafiat. Samuti oli ta üks Tartu ülikooli edukamaid teaduslikke juhendajaid läbi aegade ning panustas ühiskonda aktiivse osalusega olümpialiikumises ja tervist väärtustavate eluviiside propageerimisega.«Professor Viru oli silmapaistev teadlane, kes viis Eesti sporditeaduse rahvusvahelisele tasemele,» kinnitas Tartu ülikooli kehakultuuriteaduskonna dekaan professor Mati Pääsuke. Viru tsiteeritavus kasvab tänase päevani.Liivi 2 õppehoone auditoorium 224 kannab reedest Olaf Prinitsa nime. Prinits töötas Tartu ülikoolis alates 1952. aastast kuni surmani 2006. aastal. Ta oli Tartu Ülikooli matemaatika õpetamise metoodika kateedri rajaja ja juhataja. Esmakordselt valiti ta professoriks 1987. aastal. Prinits oli läbi aastakümnete ka üks matemaatikaõpikute põhiautoreid.Teadlasena oli Olaf Prinitsa uurimisvaldkonnaks koolimatemaatika kujunemine. Tema töö kokkuvõttena ilmus neljaosaline monograafia «Eesti koolimatemaatika ajalugu», mida peetakse maailmas üheks põhjalikumaks omataoliseks uurimuseks.

Märksõnad
Tagasi üles