Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Tartu Lastehoiu Selts kutsub parteid kohvile

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

«Kas erakonnad pakuvad lastepäevahoiu probleemile siin linnas uusi lahendusi?» küsib Tartu Lastehoiu Selts oma üleskutses, mis on saadetud kõigile poliitilistele jõududele. Seltsi initsiatiivil toimub avalik ümarlaud, kuhu on osalema oodatud ka kõik lastehoiuteemast huvitatud linnakodanikud.


Seltsi juhataja Pille Rives kinnitab, et erinevate hinnangute kohaselt on Tartus puudu 1000 kuni 300 lasteaiakohta. Selle puudujäägi lahendamiseks kutsubki selts erakondade esindajad on ühiseks arutlemiseks kokku.«Munitsipaallasteaiad on ülerahvastatud, kuna kohtade arvu on suurendatud kvaliteedi arvelt: sõimerühmades on kahe töötaja kohta kuni 18 ja aiarühmades kuni 24 last. Alternatiivina pakutav lastehoiuteenus on lapsevanemale kuni kümme korda kallim kui munitsipaallasteaia kohamaks, sest kohalik omavalitsus ei rahasta lastehoidu lasteaiakohaga võrdses mahus. Mida teha?» küsib pöördumises Rives.Üritus leiab aset sel neljapäeval, 24. septembril, kell 14-17 Raekoja plats 12, teise korruse saalis. Ümarlauda aitab korraldada MTÜ Perekasvatuse Instituut ja üritust toetab Vabaühenduste Fond.

Tagasi üles