Noorte sulgpallurite võistlus kujunes tartlastele edukaks

Nädalavahetusel võistles A. Le Coqi spordimajas sulgpalliklubi Triiton poolt korraldatud rahvusvahelisel Eesti noorte karikasarjal viies erinevas vanuses ligi 300 noort  Eestist, Venemaalt, Valgevenest, Lätist, Leedust. Kokku toimus 16 väljakul 573 mängu ,kus 1200 geimi jooksul mängiti välja 41053 punkti.

Tartumaalaste jaoks oli edukaim U19 vanuseklass, kus võideti kõik esikohad. Neidude üksikmängus ei andnud Kristin Kuuba vastastele geimigi jättes teiseks trennikaaslase Helina Rüütli. Koos mängides võideti esikoht ka paarismängus. Tulised olid noormeeste kolmegeimilisteks kujunenud  poolfinaalid, mis viisid finaali Sten Rääbise ja Mikk Järveoja. Finaalivõit läks 21:11, 21:11 Rääbisele. Noormeeste paarismängus olid võidukad Sander Merits-Sten Rääbis, segapaaris aga Mikk Järveoja-Helina Rüütel.

Neidude U17 finaalis suutis Sale-Liis Teesalu üle mängida Venemaa esinumbri Polina Voronova geimidega 14:21, 21:15, 21:19. Mihkel Laanesel tuli aga leppida samas vanuseklassis teise kohaga kaotades finaalis Leedu esinumbrile otsustavas kolmandas geimis 19:21.

Võistluste eredaimaks saavutuseks oli alles kaheteistaastase Karl Kerdi esikoht poiste U15 üksikmängus. Finaalivastane Läti esinumber alistus alles kolmandas geimis 19:21. Neidudest tuli teiseks Grete Pall, kes finaalis pidi tunnistama valgevenelanna paremust. U15 paarismängude finaalid kujunesid tartumaalaste siseajaks. Neidudest võitsid Edith Rästa-Hannaliina Piho võistluste kõige tasavägilisemas finaali kolmandas geimis Liisa Tannik-Hanna Rattaseppa 25:23. Poistest läks esikoht Robert Joonasele-Albert Tammele. Teise kohaga pidid leppima Mart Ott-Tanel Kaart.

U13 üksikmängudes tulid Tartusse teised kohad. Tüdrukutest oli teine Karina Seero, poistest Mikko-Leo Selg, kes saavutas aga esikoha paarismängus koos Pärnu poisi Hans-Kristjan Pilvega.

U11 poistest võitles end kolmandaks Rain Pärna.

Juba saabuval nädalavahetusel on võimalus jälgida tuliseid heitlusi Tartus toimuvatel Paarissulgede võistlustel, kus meeste eliitliigas on registreerunud 16 paari eesotsas eelmise etapi võitnud Raul Musta - Sten Rääbisega.