Kiirabiautojuhtide pikett toetas meedikute streiki

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Meditsiinitöötajate streiki toetav Transpordi Ametiühingu pikett.

FOTO: Sille Annuk

Tartu kiirabijaama juures piketeeris täna hommikul paarkümmend meest, toetamaks tervishoiutöötajate streiginõudmisi ja osutamaks samal ajal tähelepanu ka Eesti kiirabiautojuhtide palgatõusu vajadusele.

Meditsiinitöötajate streiki toetav Transpordi Ametiühingu pikett.

FOTO: Sille Annuk

«Tegelikult on see kõik ju üks ja sama meditsiin,» ütles Transpordi Ametiühingu kiirabisektsiooni esimees Aare Kübarsepp. «Me oleme kiirabiautojuhtide palkadega tegelenud üle aasta. Oleme pidanud läbirääkimisi, käinud ministriga kohtumas, aga tänane seis riikliku lepitaja juures on selline, et seda päikesekiirt sealt pimedusest eriti näha ei ole.»

Piketil osalenud kiirabiautojuht-meditsiinitehnik Meelis Reimand ütles, et mis palgasse puutub, siis oleks ju normaalne, kui nad saaksid oma tööd tehes vähemalt eesti keskmise palga. Tema kolleeg Raigo Arund lisas, et üksi kiirabis töötades ära ei ela ja näiteks tema teenib lisa veel mujalgi autojuhi ametit pidades.

Aare Kübarsepp selgitas, et tavapärane praktika ongi näiteks see, et mehed lõpetavad kiirabis oma 24-tunnise vahetuse ja lähevad pärast seda teist, 24-tunnist vahetust tegema päästeteenistusse. «Paljudel on muidugi hoopis teised töökohad. Häda on selles, et selle ühe töömehe palgaga ei ole võimalik peret ära toita,» ütles ta.

Eesti kiirabiautojuhid on olukorras, kus enamuse palk pole tõusnud pea viis aastat ja see jääb tavaautojuhi palgast maha peaaegu 50 protsenti.

Tagasi üles