Narkopolitsei avastas Tartus suure koguse meelemürki

Politsei avastas Tartust suure koguse narkootilist ainet.

FOTO: Politsei

Lõuna prefektuuri narkokuritegude talituse ametnikud pidasid kinni viis isikut, keda kahtlustatakse suures koguses narkootilise aine käitlemises. Noorte inimeste käest konfiskeeriti kanepiõisikuid ja kokaiini meenutavat pulbrit.

Lõuna prefektuuri kinnitusel pidas politsei 11. septembri õhtul Tartus kinni 1989. aastal sündinud Jakobi, 1990. aastal sündinud Markku ja 1995. aastal sündinud Kristini. Kinnipidamisel ja sellele järgnenud läbiotsimistel leidsid ja võtsid narkopolitseinikud ära umbes 800 grammi kanepiõisikuid, millest valdav enamus oleks võinud jõuda Tartu tänavatele.

Samas kriminaalasjas peeti järgneva nädala vältel kinni veel 1977. aastal sündinud Erki ja 1990. aastal sündinud Sander.

Täiendavate läbiotsimiste käigus avastas politsei veel umbes 200 grammi kanepiõisikuid ja umbes samapalju kokaiini meenutavat pulbrit. Gramm kanepit maksab politsei kinnitusel tänaval keskmiselt 20 eurot ja gramm kokaiini tulenevalt aine toimetugevusest 90-110 eurot.

Lõuna prefektuuri narkokuritegude talituse juht Kristjan Tommingas ütles, et antud isikute grupi puhul oli selgelt märgata, kuidas suhteliselt lühikese ajaga kasvasid käideldavad narkokogused ning narkomüügilt saadud hõlptulu muutus noorte igapäevaelu lahutamatuks osaks.

«Praeguseks on narkopolitseil alust ka kahtlustada, et kinnipeetud isikute grupp toimetas narkootilist ainet salakaubana teistest Euroopa riikidest Eestisse,» lisas Tommingas.

Kriminaalasjas on isikutele esitatud kahtlustusi karistusseadustiku paragrahvides, mis käsitlevad keelatud kauba ebaseaduslikku sissevedu, kui seda on tehtud grupi poolt (Kars § 392 lg2 p2) ning narkootilise aine suures koguses ebaseaduslikku käitlemist, kui see on toime pandud grupis ja isikute poolt, kes on varem sarnase kuriteo juba toime pannud (Kars § 184 lg2 p1,2).

Kauba ebaseadusliku sisseveo eest võib kohus asjaosalisi karistada kahe- kuni kümne aasta pikkuse vangistusega, narkootilise aine suures koguses käitlemise eest on aga maksimumkaristus kuni 15 aastat vangistust.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles