Keskealine mees kummardub Tartu Ülikooli Kliinikumi erakorralise meditsiini osakonnas õe vastuvõtu akna poole ja ütleb, et just selle päeva hommikul oli tal väga halb olla. Väga halb! Kõri kuivab praegugi ja külje peale vajutades on valus.
Mees jätkab, et on varem perearsti juures käinud ja teda on ka uuringutele saadetud, aga abi kuskilt ei saa. Ta on juba terve aasta kaevelnud ja justnagu hullemaks läheb kogu aeg.
Mehega kaasas olev naine kinnitab, et mitte ainult hommikul, vaid ka natuke aega tagasi oli sel mehel väga halb olla. Nii halb, et ei jõudnud käiagi.
Õde Helina Suits püüab selgeks teha, et niisuguste ebamääraste kaebuste korral on mehel mõistlik pöörduda perearsti poole.
Mees vastab, et perearst on tal Valgas ja et homme peab ta hoopis Saaremaale sõitma – aega perearsti juurde minekuks kohe kuidagi ei ole.
Õde arvab seepeale, et kui mehe enesetunne on ikka väga halb, siis ta ei tohiks Saaremaa sõidu plaane teha. Minna tuleks ikkagi perearsti juurde.
Mehega kaasas olev naine on kuuldud vastuse pärast väga rahulolematu, soovitab mehel end pikali maha kukutada, et ehk alles siis arstid usuvad ja aitavad.
Mees annab alla, isegi naerab, tõstab käe kõrva juurde ja hõikab: «No tšau siis!»
Tartu Ülikooli Kliinikumi erakorralise meditsiini osakonna vanemõde Eve Sarja on juba kohanemas sellega, et terves nende õdede meeskonnas (selles on 42 ja pool ametikohta) on tal viis ja pool kohta täitmata ehk umbes kuus inimest puudu. Lisaks on kolm ja pool ametikohta täidetud õdedega, kes on tööl esimest kuud, neid alles õpetatakse välja ning nad ei saa veel iseseisvalt töötada.