Selgusid Tartu meistrid maanteesõidus

Olnud reedel ja pühapäeval korraldas spordiklubi Velo Tartu meistrivõistlused maanteesõidus. Reedel sõideti eraldistart, pühapäeval grupisõit Vasula ringil. Lähemalt saab tulemustega tutvuda korraldaja SK Velo koduleheküljel.

Eraldistardiga sõit
Kõige pikemal võistlusmaal (15 kilomeetrit) oli päeva kiireim mees veel juunioride klassi kuuluv Kaarel Redi TÜ ASK-ist ajaga 20.16.0. Juuniorideklassi teine ja kolmas koht kuulusid Rein Taaramäe rattaklubi ratturitele Fredy Vaikmäele ja Sander Sepale.

Päeva teise tulemuse sõitis välja Urmo Fuchs Velost saades ajaks 20.42.0. Teise tulemuse samas vanuseklassis sai Indrek Ando Spordipartneri rattaklubist ja kolmas oli Lars-Erik Hion Velost. Parima meeste eliitratturina sai Vahur Valvas (Rein Taaramäe rattaklubi) ajaks 20.47.0, Illar Lood TÜ ASK-ist teisena sai ajaks 23.15.0.

Naiste eliitklassi võistluse võitis kindla ülekaaluga Grete Treier TÜ ASK-ist päeva neljanda ajaga 20.54.0. Teise koha selles vanuseklassis saavutas tema võistkonnakaaslane Inge Kool ajaga 23.30.0.

M23 vanuseklassis näitas parimat aega Villu Jõgi (Rein Taaramäe rattaklubi) saades ajaks 21.07.0. Seenior 2 vanuseklassi võitjaks tuli Paul Lõiv (SK Velo) ajaga 21.17.0. Teine selles vanuseklassis oli Kurmo Neemela (Dünamo rattaklubi) ajaga 21.19.0 ja kolmas Olavi Mõts (Haanja rattaklubi) ajaga 21.54.0. Sportklassi parimaks oli Pertti Juronen (Hawaii Expressi rattaklubi) ajaga 21.36.0.

Teised tulemused
Võistluse kõige noorematel tuli läbida viis kilomeetrit.

N12
1. Piret Pung (Vooremaa Centrum rattaklubi) 11.06.7
2. Miina Ojasild (SK Velo)

M12
1. Joonas Kurits (Rein Taaramäe rattaklubi) 09.28.9.
2. Oliver Harris Hütt (Vooremaa Centrum) 09.45.2
3. Raiko Saar (Vooremaa Centrum) 10.05.3.

2. Kristo Kukrus (TÜ ASK) ajaga 07.53.8
3. Tristan Rumjantsev (Rein Taaramäe rattaklubi) 07.58.7.

Järgmised vanused läbisid poole pikema võistlusmaa ehk kümme kilomeetrit.

M16
1. Peeter Pung (Vooremaa Centrum) 14.39.0.
2. Roger Jurman (Rein Taaramäe rattaklubi) 15.01.0
3. Raimo Lätte (Rein Taaramäe rattaklubi) 15.03.0.

2. Margus Merisalu (SK Velo) 15.33.0
3. Nikolai Fjodorov (Eesti Posti Spordiklubi) 17.02.0.

Seenior 4
1. Ülo Treufeldt (Tallinna Kalevi Jalgrattakool) 15.51.0
2. Anti Oot (Extreme Spordiklubi) 17.15.0
3. Aapo Ramma (SK Velo) 17.38.0.

Grupisõit
Võistluse lõpetasid esimesena 12-14 aastased poisid ja tüdrukud. Selles grupis olid teiste sõitjatega vahe sisse sõitnud TÜ ASKi ratturid Siim Lepik ja Kristo Kukrus. Tulise lõpuheitluse võitis Siim Lepik Kristo Kukruse ees. Nemad olid ka M14 vanuseklassi kaks paremat. Peagrupp saabus üle kahe minuti hiljem ja seal oli kõige kiirem Karl-Mattias Võso samuti TÜ ASKist, kes oli ka M14 vanuseklassi kolmas.

N14 vanuseklassis saavutas esikoha Reelika Varblane (Viljandi Rattaklubi), teine oli Laura Helene Luht (TÜ ASK) ja kolmas Kersti Johanna Ojasild (SK Velo). M12 vanuseklassi poiste hulgas võttis esikoha Joonas Kurits (Rein Taaramäe rattaklubi), teine oli Oliver Harris Hütt (Vooremaa Centrum) ja kolmas tema võistkonnakaaslane Raiko Saar. Kõige noorematest tüdrukutest võitis Piret Pung Vooremaa Centrumist.

Kaks ringi (46 kilomeetrit) tuli läbida 16-aastastel ja Seenior 3 ning Seenior 4 vanuseklassi ratturitel. Juba esimesel ringil põgenesid grupist Kristjan Johanson (Viljandi Rattaklubi) ja Peeter Pung (Vooremaa Centrum). Vahe aina kasvas ja esikoha saatus oligi nende kahe otsustada. Lõpuspurt oli teravam Kristjan Johansonil ja talle ka esikoht M16 vanuseklassis.

Tüdrukute N16 vanuseklassi parim oli Kärolin Varblane Viljandi Rattaklubist, teine oli Liisa-Lotta Veiken TÜ ASKist.

Seenior 3 vanuseklassis saavutasid kaksikvõidu Velo ratturid Peeter Parmask ja Margus Merisalu. Kolmas oli selles vanuseklassis Nikolai Fjodorov Eesti Posti spordiklubist. Seenior 4 vanuseklassi esikolmik oli Ülo Treufeldt Kalevi Jalgrattakoolist, Aapo Rammo Velost ja Antti Oot Extreme Spordi rattaklubist.

Kõige pikemal võistlusmaal (92 kilomeetrit) sõitsid võistluse algul peagrupist minema Illar Lood TÜ ASKist ja Raiko Rattur Haanja rattaklubist. Nende vahe peagrupiga püsis pooleteise minuti ringis, kuid minema neid siiski ei lastud ja meistrimedalid otsustati grupifinišiga.

Kõige teravamat jalga näitas finišis Kalev Ints Pelotoni klubist, kes võitis grupifiniši ja saavutas ka Seenior 1 vanuseklassis esikoha. Teise koha võitis Kurmo Neemela Dünamo klubist, olles samas parim ka Seenior 2 vanuseklassis. Kolmanada koha saavutas Rauno Miilmann TÜ ASKist, olles parin M23 vanuseklassis. Meeste eliitklassi parim oli Kristjan Oolo Pelotoni klubist, kes üldarvestuses saavutas viienda koha.