Anne kanali suplusvee kvaliteet ei vasta normidele

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Anne kanal

FOTO: Sille Annuk

Terviseamet andis täna Tartu linnavalitsusele teada, et Anne kanalist võetud veeproovid ei vasta lubatud normidele.

Juulis võetud proovide järgi oli suplusvesi veel korras, kuid terviseameti eelmisel nädalal võetud kordusproovi järgi olid suplusvee mikrobioloogiliste uuringute tulemused normidest kõrgemad Eschericia coli ning soolte enterokokkide osas.

Rannavalve ja heakorrateenuste osutaja AS G4S Eesti paigaldas randa ujumist keelava punase lipu, teabetahvlil on terviseameti veeanalüüsi tulemused ning rannakülastajaid hoiatatakse suuliselt.

Linnavalitsuse haljastus- ja puhastusteenistuse juhataja Eda Põldma sõnul  võib oletada, et näitajate halvenemise taga on tuulised ja vihmased ilmad. Terviseameti 2011. aastal koostatud uuringu «Anne kanali suplusvee profiil» põhjal võivad lühiajalise reostuse põhjuseks olla ebatavalised ilmastikuolud näiteks kevadise suurvee ajal või augustis ja septembris pärast tuuliseid ja vihmaseid ilmasid.

Tugevate vihmade korral võib veekogusse kanduda suur hulk puhastamata sademevett, mis võib avaldada mõju ka suplusvee kvaliteedile.

Vastavalt terviseameti kodulehel olevale infole hinnatakse suplusvee kvaliteeti kahe mikrobioloogilise indikaatori alusel: soole enterokokkide ja Escherichia coli bakterite esinemise hulga alusel.

Suplushooaja kestvus on vastavalt  vabariigi valitsuse määrusele 1. juunist 31. augustini.

Tagasi üles