Päevatoimetaja:
Jüri Saar
+372 739 0358
Saada vihje

Tartu Ülikooli kunstimuuseumis saab katsuda maailma naba

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Risto Mets
Tartu Ülikooli kunstimuuseum.
Tartu Ülikooli kunstimuuseum. Foto: Sille Annuk / Postimees

Uus antiikaja igapäevaelu tutvustav näitus aitab külastajal reisida ajas 2500 aastat tagasi. Tegemist ei ole pelgalt passiivse väljapanekuga, sest huvi korral saavad kõik soovijad tolleaegsetest töödest-tegemistest osa võtta.


Sel reedel muutub TÜ kunstimuuseum väikeseks antiikmaailmaks – avatakse interaktiivne näitus «Carpe diem! Naudi päeva!» antiikaja igapäevaelust, edastas Tartu Ülikooli pressiesindaja Karin Volmer.



Väljapanek pakub muuseumikülastajale võimaluse rännata ajas 2500 aastat tagasi ja veeta üks meeliköitev päev antiikajas. Nautida saab kunstiteoseid, mis on kaunistanud kreeka pühamuid ja nende ümbrust, proovida selga antiikstiilis rõivaid, küsida oraaklilt ennustusi, ehitada arvutiekraanil templit ja rännata erinevatesse Vana-Kreeka paikadesse.



Samuti saab katsuda omphalost ehk antiikaja maailma naba, panna kokku piltmõistatusi, katsetada kreeka tähestikus kirjutamist, harjutada kätt vaasimaalis ja palju muud.



Lisaks korraldab muuseum mitmeid eriüritusi, mis tutvustavad antiikaja argielu, kultuuri ja kunsti lähemalt. Koolivaheaja õpitubades tehakse näiteks vaasimaali, valmistatakse mosaiike ja ehtepaelu. Maikuus on tulekul suurejooneline Homerose eepose «Ilias» non-stop ettelugemine.



Septembri lõpuni avatud näituse raames peetakse paralleelselt loengusarja «Antiigiakadeemia», kus kõneldakse nii muusikast, kirjandusest, köögist, kommetest kui pulmarituaalidest.



Publikule on väljapanek avatud alates esmaspäevast, 16. märtsist.



1803. aastal asutatud Tartu Ülikooli kunstimuuseum on Eesti vanim muuseum. Tegemist on ka ainsa Kreeka kultuuripärandit säilitava muuseumiga terves Baltikumis.

Kommentaarid

Märksõnad

Tagasi üles