Kohus võttis roolijoodikult auto

Tartu kohtumaja.

FOTO: Margus Ansu

Tartu maakohus mõistis kokkuleppementetluses karistuse kolmele joobespäi roolist tabatud mehele. Neist üks jäi ilma ka oma sõidukist.

Vastavalt süüdistusele juhtis Aivar Lammer (s. 1965) tänavu 12. mai õhtul Tartus sõidukit Volkswagen Vento, olles ise alkoholijoobes, vahendas Lõuna prefektuur. Et Lammerit on kohus varem kriminaalkorras karistanud ning tal kehtis politseile vahele jäädes katseaeg, mõistis kohus talle täna liitkaristuseks aasta, kolm kuud ja 24 päeva vangistust.

Vangistus asendati aga 958 tunni üldkasuliku tööga. Lisakaristusena võeti talt aastaks ära mootorsõiduki juhtimise õigus. Lisaks sellele konfiskeeritakse ka talle kuuluv sõiduauto Volkswagen Vento, mis oli prokuratuuri taotlusel arestitud.

30. juulil astus kohtu ette Meelis Saar (s. 1972). Süüdistuse kohaselt juhtis ta 28. juuli õhtul Tartus Aida tänaval mootorsõidukit, olles alkoholijoobes.

Saart on kohus varem kriminaalkorras karistanud varavastaste süütegude eest ning uue kuriteo pani ta toime katseajal. Õigusemõistja tunnistas mehe süüdi ning määras liitkaristuseks kaks aastat kaheksa kuud ja 25 päeva reaalset vangistust.

Samal päeval oli kohtupingis ka Madis Posti (s. 1990), kes suutis ühe nädala jooksul astuda kohtu ette kahel korral. 24. juulil tunnistas kohus ta süüdi sõiduki juhtimises joobeseisundis. Kuus päeva hiljem oli Posti taas kohtu ees, kuna 29. juuli hilisõhtul juhtis ta Tartu-Viljandi teel mootorsõidukit, olles alkoholijoobes.

Kohus mõistis mehele karistuseks kuus kuud reaalset vangistust.

Tagasi üles