Aura tegi naistele riietusruumi juurde

Veekeskuse terviseklubi riietusruumide vahetusest annavad märku punased sildid.

FOTO: Kristjan Teedema

Sel nädalal taas uksed avanud Aura veekeskuse külastajaid ootavad muudatused, millest suurimad on terviseklubi meeste ja naiste riietusruumide vahetus ning alumise korruse meestesauna ümberehitus.   

Eile hommikul Limpa basseinis ujunud kümneaastane Henry Kõlamets ütles, et uus liumägi on äge, ning ei jätnud võimalust kasutamata.

FOTO: Kristjan Teedema

Aura juhataja Kairi Ustavi sõnul plaaniti riietusruumide vahetust koos veekeskuse laiendusega, aga kuna ehituse aeg pole veel teada, otsustati muudatus juba nüüd ellu viia. «Algul arvati, et mehi käib terviseklubis rohkem, ja neil oli nii kappe kui ruumi rohkem, aga tegelikult on naised palju agaramad külastajad,» põhjendas Ustav muudatust.

Kõige valusamalt andis ruumipuudus Ustavi sõnul tunda nädalavahetustel ja koolivaheaegadel. «Siis olid naised päris tihti ootejärjekorras ja kui inimesed tulid peredega, tekkis tobe olukord, kus pool peret pidi järjekorras passima,» selgitas Ustav.

Parem leil

Nüüd on naiste riietusruumis 96 ja meeste poolel 68 kappi. Remondi käigus ehitati juurde ka mõned vaheseinad, vahetati välja WC-potte, seinaplaate ja aroomisauna laudis, plaaditi üle mõlema aurusauna pingid ning naiste pool sai uued dušipaneelid.

Et riietusruumide vahetus ei tuleks külastajatele üllatusena, pani veekeskus välja suured sildid. «Inimesed on harjunud kümme aastat käima teistpidi ja muidu tuleks siit suur segasaun,» naeris Ustav.

Teiseks tähtsamaks muudatuseks nimetas Ustav meeste esimese korruse saunaruumi ümberehitust. «Varem oli seal alt lahtine puidust lava, nüüd ehitasime selle kinni ja plaatisime ära,» ütles Ustav ja tunnistas, et kuulis siiani meestelt leili kohta mõnigi kord nurinat.

Ujulakorrusel on täiendatud ka invaruumi, kus nüüd saab näiteks ema last privaatselt pesta.
«Nii nagu meeste saunalava ümberehitus, oli ka invaruumi täiendus külastajate ettepanek,» lausus Aura juhataja.

Lastele on uudis, et nüüd saab Limpa basseinis liumäest alla lasta. «Basseini täitumus on trennide ajal hea, aga muul ajal kippus seal veidi igavaks jääma. Nüüd on vähemalt üks atraktsioon, ja lapsed, kes ostavad ainult basseinipääsme, saavad vette liugu lasta,» selgitas Ustav ning tuletas meelde, et on alanud nii laste kui täiskasvanute registreerimine ujumiskursustele.

Natuke on muudetud ka veepargi beebibasseini, mille põhjas olevatelt piltidelt vaatavad nüüd lastele vastu haikala, delfiin ja kilpkonn ning omapärane maakaart.

Sulistamist põnevamaks muutev lahendus hakkas Ustavile silma Saksamaa messil ning pildid telliti Hollandist.

Hind ei tõuse

Tavapäraselt tühjendati juulis hooldustöödeks kõik basseinid, kus uuendati vuuke ja tehti vetikatõrjet. Välja vahetati saunakeriste küttekehad ja kivid ning veidi uudsema väljanägemise on saanud pääslas asuv kohvik, mis on nüüd õhuliste rippseintega muust ruumist rohkem eraldatud.

Aasta tagasi Aura juhiks saanud Ustav lubas, et kuigi küte ja vesi on vahepeal kõvasti kallinenud, vähemalt tänavu piletihinda ei tõsteta.


   
 

Tagasi üles