T, 26.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Spordimuuseum sai hinnalise annetuse

, reporter
Facebook
Comments
Spordimuuseumile annetatud diplom
Spordimuuseumile annetatud diplom Foto: Allikas: Eesti Spordimuuseum

Reedel andis austraallane Ian Fraser Eesti Spordimuuseumile üle 1924. aasta olümpialase, tõstja Gustav Ernesaksa medalid ja olümpiamängudest osavõtja diplomi. "Leidsin, et aastaid minu suguvõsa käes olnud auhindade õige koht on Eestis ning mul on tõeliselt heameel, et asi on teoks saanud", ütles Tallinnas Eesti Olümpiakomitees toimunud kohtumisel Ian Fraser.

Spordimuuseumi direktori Daimar Lelle sõnul on tegemist üsna harukordse juhtumiga, et keegi nö maailma teisest otsast sellise asja ette võtab. “See oli väga meeldiv üllatus. Meie spordiajaloo mosaiiki lisandus kaunis killuke”, lisas Daimar Lell.

Ühtekokku sisaldas väärtuslik annetus lisaks olümpiamängude osavõtjadiplomile 20 medalit ja märki. Teiste seas jõudsid muuseumi kogudesse Pariisi olümpiamängude osavõtjamedal, 1922. aastal Tallinnas toimunud tõstmise MM-võistluste pronksmedal ja Eesti esivõistluste medalid.

1896. aastal sündinud Gustav Ernesaks jõudis Eesti tipptõstjate hulka juba enne Eesti iseseisvumist. 1922. aasta kodustelt MM-võistlustelt jäi tema saagiks pronksmedal, kaks aastat hiljem saavutas ta Pariisi olümpiamängudel sulgkaalus kuuenda koha. Oma karjääri jooksul püstitas ta neli maailma-, seitse olümpia- ja 14 Eesti rekordit. 1926. aastal emigreerus ta Brasiiliasse, sealt edasi liikus aga Austraaliasse, kus paraku 1932. aastal kollatõppe suri.

“Tema spordiauhinnad jäid seejärel tema venna Johannese valdusesse. Johannes ehk onu Jack, nagu meie teda kutsusime ja tema abikaasa Mari olid väga toredad inimesed, mul on nendest väga head mälestused”, ütles Ian Fraser, “järglasi neil paraku aga polnud ning seetõttu jäid Gustavi auhinnad meie pere kätte. Hoidsin neid kui kaunist mälestust”.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles