Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
tartu
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Juri Lotman saab mälestustahvli

Юрий Лотман. FOTO: .

Reedel saab alguse kuueteistkümnes Juri Lotmanile pühendatud teadusseminar, mille raames avatakse Juri Lotmani ja Zara Mintsi mälestustahvel.


Mälestustahvel avatakse Lotmani 87. sünniaastapäeval, 28. veebruaril kell 12.15 Laulupeo 7 asuva hoone seinal. Avamisel osaleb Tartu Ülikooli õppeprorektor Birute Klaas, teatas Tartu Ülikool.Maailmakuulsale semiootikule pühendatud seminar kestab kolm päeva, mille jooksul antakse kätte Juri Lotmani nimeline stipendium ning Lermontovi medal ja tutvustatakse TÜ vene kirjanduse õppetooli 2008. aasta väljaandeid.Seminari ühe korraldaja, TÜ slaavi filoloogia osakonna juhataja Ljubov Kisseljova sõnul on seekordne seminar erakordne noorema põlvkonna suure osavõtu poolest - esinejatest kolmandik on doktorandid. «Seekord on seminar mõnes mõttes eriti lotmanlik, sest tema tahtis alati, et teaduse juures oleks palju noori,» rääkis Kisseljova.Slaavi filoloogia osakonna õppejõudude ja doktorantide kõrval esinevad teadlased Itaaliast, Venemaalt, Saksamaalt ja Kanadast. Kokku peetakse 30 ettekannet vene kirjandus- ja kultuuriajaloost ning kultuurisemiootikast. Nimekamatest väliskülalistest esinevad ettekannetega Konstantin Polivanov ja Andrei Nemzer Moskvast ning Svetlana Adonjeva Sankt-Peterburgist.Seminar toimub Tartu Linnavalitsuse ja TÜ filosoofiateaduskonna dekaani professor Valter Langi toetusel.

Tagasi üles
Back