Linnarahvas saab täna jalgpallureid tervitada

Eesti jalgpallikoondis ettevalmistusel eelseisvateks kohtumisteks.

FOTO: Toomas Huik

Täna kell 16.45 ootab Raekoja platsil Balti turniiriks Tartusse jõudva Eesti jalgpallikoondist pidulik vastuvõtt ja kohtumine linnarahvaga. Tartlastel on võimalus jalgpalluritega kohtuda, neilt autogramme küsida ja ühiselt pildile jääda.

"Ootame koondise pidulikule vastuvõtule kõiki tartlasi, spordihuvilisi ning noori ja vanu vutimängijaid. Jalgpallikoondise saabumine Tartusse on ajalooline sündmus, soovime tänada Tartu linna väga hea koostöö eest ja Tartu inimesi selle eest, et jalgpall neile korda läheb - harrastajaid on Tartus juba üle 2000, mis moodustab 2% linna elanikest, Eesti meistrivõistlustel osaleb ligi 80 võistkonda," selgitas Eesti Jalgpalli Liidu peasekretär Tõnu Sirel.

1.-3. juunini Tartus ja Võrus toimuv Balti turniir on teadaolevalt vanim järjepidevalt kestnud koondistevaheline turniir kogu maailmas - esimene võistlus Eesti, Läti ja Leedu koondiste osavõtul toimus juba 1928. aastal. Enne Teist maailmasõda oli jalgpalli Balti turniir spordiaasta suursündmuseks. Iseseisvuse taastamise järel on ka traditsioon taastatud. Sel aastal ühineb turniiriga esmakordselt Soome, mis annab kogu võistlusele uue mõõtme.
 
Seekordse turniiri poolfinaalid toimuvad reedel, 1. juunil, kui kell 17:30 on Võru linnastaadionil vastamisi Läti ja Leedu ning kell 20:30 Tartus Tamme staadionil Eesti ja Soome. Kohamängud toimuvad pühapäeval, 3. juunil kell 13:30 Võrus, kus Soome vastaseks on sõltuvalt poolfinaali tulemustest Läti või Leedu, ning kell 16:30 Tartus, kus mängib Eesti.
 
Eesti jalgpallikoondis on oma 92-aastase ajaloo jooksul vaid korra Tartus mänginud - 1997. aasta augustis kohtuti Ülikooli staadionil maavõistluses Fääri saartega. Seega on tegemist Tartu jaoks ajaloolise sündmusega. Tartu linna suur jalgpalliharrastajate arv koos mullu renoveeritud Tamme staadioniga, linna positiivse suhtumisega ja Eesti Jalgpalli Liidu sooviga arendada ala regionaalselt ja laiapõhjaliselt on põhjuseks, miks seekord Balti turniir just Tartusse jõuab.
Tagasi üles
Back