Võidupüha paraad mahutab end Jõgeva kesklinna tänavatele

Jõgeva on viimane mandri-eesti maakonnakeskus, kus võidupüha paraadi veel toimunud ei ole. Tänavu suvel saabub paraad lõpuks ka Jõgevale.

FOTO: Priit Simson / Postimees

Kuigi võidupüha paraadi üksikasju asub Jõgeva linnavalitsus Kaitseliiduga alles läbi rääkima, sobiks Jõgeva kesklinn selle toimumispaigaks kenasti, leiab linnapea Viktor Svjatõšev. Tema sõnul oli linna keskse Suur tänava remont juba tänavusse linnaeelarvesse planeeritud, nüüd tuleb töödele lihtsalt kiiremini pihta anda.


Paraadi korraldamine on sellisele väiksesele linnale nagu Jõgevale suur au, leidis Svjatõšev ning kinnitas, et jõgevalased on valmis end selle suursündmuse puhul mobiliseerima.«Kavas on korda teha lõik Suur tänavast ning linnavalitsuse ette jääv parkimisplats,» selgitas linnapea. Paraadi toimumiskohana näeks ta Suur ja Põik tänavat.Vajalike tööde finantseerimiseks ei välistanud Svjatõšev ka laenu võtmist, ehkki see pidi tema sõnul olema juba tehniline küsimus.Jõgeva meeri kinnitusel teadis ta otsusest paraad Jõgevale määrata juba mõned päevad varem, ent ei rääkinud sellest enne ametliku teate saabumist kellelegi. Kohalikud inimesed olid uudise ilmsikstulekul rõõmsalt üllatunud.Paraadiga seotud kulud jäävad mõistagi riigi katta. Kaudsed kulud on linna kanda, ent Svjatõševi kinnitusel teeb Jõgeva seda rõõmuga. Lisaks sellele oli ta veendudnud, et kohalikud inimesed ja kultuurikollektiivid tulevad üritusega meelsasti kaasa ning annavad endast parima.Üks idee on linnapeal veel. Nimelt on Jõgeva raudteelinn ning sealt sõitsid läbi ka 1919. aasta suvel Võnnu lahingus võidelnud soomusrongid. «Mingil kujul võiksid soomusrongid ka paraadi ajal Jõgeva raudteejaamas olla,» rääkis Svjatõšev.

Tagasi üles