«Kosmonaut Lotte» hakkab Vanemuise laval seiklema laupäevast

Pildil salvestab üks Lotte osatäitjaid Luisa Värk etenduses kõlavaid laule.

FOTO: Margus Ansu

Sellel laupäeval, 5. mail kell 19 esietendub Vanemuise suures majas uus lastemuusikal «Kosmonaut Lotte», mis tõotab tulla sama menukaks kui tema eelkäija, «Detektiiv Lotte».

«Mis puutub võrdlusesse animafilmiga «Lotte ja kuukivi saladus», siis need on ikkagi kaks täiesti erinevat lugu. Meie loos on näiteks Adalberdil väga tähtis roll,» rääkis lavastaja Ain Mäeots.

Lotte ärkab hommikul oma kodus ning õhtuks on ta jõudnud juba Kuu peal ära käia. Tegusa koeratüdruku jaoks on see tavaline tore seiklus, mis toob uusi sõpru ja uusi teadmisi. Kuu peal käib ära ka jänes Adalbert.

Nagu lastele mõeldud teatris ikka, juhtub selles loos palju põnevat. Lavastaja ise leidis, et tema jaoks on oluline kui lapsel tekkiksid lavastust vaadates küsimused, mille üle ka veel järgmisel päeval on põhjust juurelda.

«Kosmonaut Lotte» autorid on Janno Põldma, Heiki Ernits ja Priit Pajusaar. Laulusõnad on kirjutanud Leelo Tungal, muusikaline juht ja dirigent on Tarmo Leinatamm ning dirigent Lauri Sirp.

Kunstnikutöö on teinud üheskoos Iir Hermeliin ja Rosita Raud, koreograaf on Janek Savolainen ning valguskunstnik Palle Palmé Rootsist.

Lottena astuvad lavale kas Gerli Padar või Luisa Värk. Teistes osades mängivad Aivar Tommingas või Juss Haasma, Robert Annus või Simo Breede, Jaan Willem Sibul või Märt Jakobson, Tõnu Kilgas või Jüri Lumiste, Pirjo Püvi või Maria Kallaste, Veikko Täär või Tanel Jonas, Janari Jorro või Risto Orav, Krista Kotselainen jt.

Lavastuses teevad kaasa lapsed, Vanemuise ooperikoori vokaalansambel, Vanemuise Sümfooniaorkester ja bänd.

Tagasi üles
Back