Skip to footer
Päevatoimetaja:
Kelly Olesk
+372 739 0375
Saada vihje

Kliinikum soetas kalli aparaadi, mis aitab veel rohkem elusid päästa

Tartu ülikooli kliinikumi nukleaarmeditsiini osakonna juhi doktor Tiina Kärneri sõnul muudab uus masin uuringu kiiremaks ja täpsemaks ning selles peituv tehisaru võimaldab diagnoosi panna ka kõige keerulisematele haigustele.

Kui palju on eesnäärmevähi metastaase? Millistes organites sõraline end peidab? Mil moel teha kindlaks ägeda või kroonilise põletiku asukoht? Kas inimesel on Alzheimeri tõbi või mõni muu neurodegeneratiivne haigus? Kõigile neile küsimustele aitab vastuse leida Tartu ülikooli kliinikumi nukleaarmeditsiini osakonna uus positronemissioontomograafia (PET/KT) aparaat.

Tegemist on aparaadiga, kuhu sõidutakse patsient sisse ning mis kuvab arstidele inimese anatoomiast, metabolismist või vähirakkude pinnaretseptoritest selge pildi.

«Olime seda ostu pikalt edasi lükanud, eelmine masin oli 13 aastat vana,» tunnistas Tartu ülikooli kliinikumi nukleaarmeditsiini osakonna juht doktor Tiina Kärner. Ühelt poolt jäi seadme soetamine raha taha, aga sellest enam oodati uue mudeli turuletulekut.

Kommentaarid
Tagasi üles