Päevatoimetaja:
Henn Uuetoa
+372 739 0300
Saada vihje

PILDID Tõrvandis süttis suur tondiloss

Tõrvandis põles mahajäetud puithoone.
Tõrvandis põles mahajäetud puithoone. Foto: Jürgen Puistaja

Ööl vastu pühapäeva süttis Tõrvandis olev mahajäetud puithoone, mida kohalikud ka tondilossiks on kutsunud. Leegid ulatusid katusest välja ning öösel kella ühe ajal kustutustööd veel jätkusid.

Sündmuskohal viibinud reporteri Jürgen Puistaja sõnul põleb vana puitmaja, mis asub Tõrvandis vabatahtlike päästekomando vastas ja koolimaja kõrval. Tulekahjust said sealsed päästjad teada tänu möödujatele, kes tulid uksele koputama.

Esimesena asusidki põlengut ohjeldama vabatahtlikud, sündmuskohale saabusid appi ka Tartu päästekomando päästjad. Puistaja märkis kella ühe ajal öösel, et kuigi leegid olid väiksemaks jäänud, polnud kustutustööd veel lõpusirgel.

Vanast puithoonest on meedias varemgi juttu olnud. Näiteks selle aasta alguses käisid seal vandaalid rüüstamas. Põhjus oli lihtne – hoonesse pääses taas sisse. Hoone taga asuvalt aknalt olid vandaalid lauad ära katkunud ning see on aken, millel puudusid ka trellid. Majas sees on kõike alates prügist lapsevankri ja õlitünnideni. Ühtegi inimest tühjast tondilossist toona tabada ei õnnestunud.

Viimase viie aasta jooksul on politsei selle tondilossi pärast saanud küll kaks väljakutset, aga Lõuna prefektuuri pressiesindaja Ragne Keisk märkis vandaalijuhtumi järe , et selle majaga suurt muret siiski pole. Ühel juhul sai politsei teate 2021. aastal,l mil noored laamendasid tühjas majas. Teine väljakutse oli 2022. aastal, kui politseile anti teada tsiviilkäibes keelatud külmrelva kaasas kandnud isikust.

Kuid seejuures plaanisid hoone omanikud tondilossi juba 2017. aastal lammutada. Nagu aga tõdeda saab, siis selleni ei jõutud.

Kommentaarid
Tagasi üles