Päevatoimetaja:
Richard Särk
Saada vihje

ARVUSTUS Nahadisainerid seanahka ei vea

Nende Pallase nahadisaini osakonna näitusel olevate kinnaste autorid on Anni Vallsalu (vasakul) ja Kristel Suigussaar.
Nende Pallase nahadisaini osakonna näitusel olevate kinnaste autorid on Anni Vallsalu (vasakul) ja Kristel Suigussaar. Foto: Anni Vallsalu / Pallas

Kõrgema kunstikooli Pallas nahadisaini osakonna tudengite ja õppejõudude näitus Pallase galerii keldris kannab pealkirja «Hoia oma nahk/a». Vaimukused jätkuvad väljapanekus ja nii erineb see nõukogudeaegsetest nahkehistöö näitustest nagu öö ja päev.​

Tookord domineerisid väljapanekus külalisraamatud, köited ja laekad, nüüd aga fantastilised moeaksessuaarid, käekotid ja dekoratiivsed vormid. Näituse väikseimasse ruumi on välja pandud töövahendid.

Pallases õpetatakse tulevastele nahadisaineritele selgeks mitmesugused tehnikad. Levinumad neist on joontehnika (asendab kunagist lõiketehnikat) ja vool ning järgnevad intarsia, batika, põletus, marmoreerimine. Kui nõukogudeaegne esimeister Maret Kuke (1926–2002) lisas teostele traati ja naelu, siis praegused kunstnikud kasutavad pärle ja metallrõngaid.

Kommentaarid
Tagasi üles