Päevatoimetaja:
Jens Raavik
+372 739 0371
Saada vihje

Tudengilinnas algas taas liikluskultuuri edendamise kampaania

Liikluskultuuri edendamise kampaania tuletab inimestele muu hulgas meelde, et renditõuks tuleb parkida nii, et see ei segaks teisi liiklejaid.
Liikluskultuuri edendamise kampaania tuletab inimestele muu hulgas meelde, et renditõuks tuleb parkida nii, et see ei segaks teisi liiklejaid. Foto: Kristjan Teedema

Tartus algas taas liikluskultuuri edendamise kampaania «Märka ennast liikluses!», mis toob tähelepanu ohutule ja hoolivale liikluskultuurile ning kutsub üles märkama enda käitumist liikluses.

Tänavaruum ja liiklus on olulised meeldiva elukeskkonna loomisel. Tänavad aga pidevalt muutuvad – autode arv on viimastel aastakümnetel järsult kasvanud ja samal ajal on lisandunud täiesti uued liiklusvahendid, nagu elektrilised tõukerattad, mis muudavad nii tänavaruumi kui ka liikumisharjumusi. Selleks, et muutuva keskkonnaga paremini kohaneda, tuletab alanud kampaania meelde liiklusseadust ja ka kirjutamata tavasid, mille järgmine teeb liiklemise lihtsamaks ja meeldivamaks kõikidele liiklejatele.

Tartu abilinnapea Raimond Tamm ütles, et ohutu liiklemine on üks olulisi elukeskkonna kvaliteedi näitajaid, mida linn pidevalt parandada soovib. «Viimastel aastatel on Tartus kasvanud jalgratturite ja tõukeratturite arv, mis on väga tervitatav trend, kuid toob kaasa ka uued väljakutsed. Me peame looma linna, kus liiklejatel on hea ja turvaline olla nii sadulas, tõukerattal, jalgsi, bussis kui ka autoroolis. Selle saavutamiseks on lisaks taristu ajakohastamisele vaja vastastikust mõistmist ning reeglitest kinnipidamist ka liiklejate poolt,» sõnas Tamm.

Liikluskultuuri kujundamises mängivad kõige suuremat rolli liiklejad ise. Muutusteks tuleb aga kõigepealt õppida end ja oma käitumist märkama. Kas olen jalgrattaga ikka rattarajal, mitte kõnniteel? Kas parkisin renditõuksi nii, et see ei segaks teisi? Kas olen jalakäijana kursis end ümbritsevaga või ainult Instagrami sisuga? Kas saaksin autos olles parempoolse rea jätta bussile ja arvestada rohkem tee serval liikuva ratturiga? Need on väikesed märkamised, mis viivad suurte muutusteni. Liiklusheaduse kampaania tuletabki lihtsate soovituste ja meeldetuletavate sõnumite abil meelde, kuidas liikluses viibimist muuta meeldivamaks nii enda kui teiste jaoks.

«Eelmise aasta kampaania tulemused näitasid, et teadlikkust tõstvatel algatustel on mõju ning tartlased on valmis parema liikluskultuuri nimel pingutama. Tänavuse kampaaniaga kutsume kõiki liiklejaid veelgi enam enda käitumist märkama ja teiste liiklejatega arvestama, et luua turvalisem ja sõbralikum liikluskultuur,» sõnas Tartu linna turundusjuht Marleen Otsus.

2024. aasta kampaania mõjusus

  • Kampaania reklaame näidati 2,55 miljonit korda, saavutades laialdase kajastuse nii traditsioonilises kui ka sotsiaalmeedias.
  • 77 protsenti kampaania järeluuringu vastajatest mõistis kampaania sõnumit õigesti.
  • 45 protsenti kampaania järeluuringus osalejatest kinnitas, et kampaania pani neid liikluses rohkem teiste märkamisele tähelepanu pöörama.

Allikas: tartu.ee

Seekordne liikluskultuuri kampaania algas 2. aprillil. Selleks, et sotsiaalse mõjuga kampaaniate positiivsed muutused peegelduksid igapäevases liiklemises, korraldatakse kampaania läbi ka järgmisel aastal. Igaühel on võimalik ise iga päev liiklusheadust kasutada ja seda edasi arendada.

Rohkem infot leiab www.tartu.ee/liiklusheadus.

Kommentaarid
Tagasi üles