Päevatoimetaja:
Henn Uuetoa
+372 739 0300
Saada vihje

ANALÜÜS Kohalikus poliitikas ruulivad vanad kalad, ambitsioonikaid noori napib

Copy
Need kuus on osake Tartu poliitilisest järelkasvust. Kuigi pildile saaks tuua veel nii mõnedki uued tulijad, siis ülearu palju neid pole. Ees vasakult: Martin Ottas (RE), Daniel Kõiv (Eesti 200) ja Henn Kaaleb Humal (Isamaa). Taga vasakult: Maarja Maatee (SDE), Liina Maurer (Parempoolsed) ja Ronald Judin (ERK).
Need kuus on osake Tartu poliitilisest järelkasvust. Kuigi pildile saaks tuua veel nii mõnedki uued tulijad, siis ülearu palju neid pole. Ees vasakult: Martin Ottas (RE), Daniel Kõiv (Eesti 200) ja Henn Kaaleb Humal (Isamaa). Taga vasakult: Maarja Maatee (SDE), Liina Maurer (Parempoolsed) ja Ronald Judin (ERK). Foto: Sille Annuk

Sügiseste kohalike omavalitsuste volikogude valimiste eel heidetud pilk Tartu poliitmaastikule tõi ilmsiks selle, et kuigi erakondade liikmete seas leidub ka noori inimesi, pole vanad olijad neile enamasti kandvaid rolle andnud. See lubab oletada, et tänavu kokku tulevas uues volikogus saab värsket verd olema üpris vähe.

Alla 30-aastased erakondlased on Tartus selges vähemuses. Näiteks aastakümneid juhtival kohal olnud Reformierakonna 987 liikmest on neid kõigest 88 ehk alla üheksa protsendi. Märkimisväärselt ei erine olukord teisteski parteides.

Tänu ülikoolidele on Tartu kindlasti linn, kus noored annavad keskmisest rohkem tooni, kuid kohalikku poliitikasse jõuavad neist vähesed. Ja seda hoolimata tõsiasjast, et «vanad kalad» räägivad sageli, kuidas nad piirkondades järelkasvuga tegelevad. Sõnade ja tegude vahel on käärid.

Tagasi üles