Tartu messikeskuses käival jõululaadal oli laupäeva hommikupoolikul inimesi omajagu. Ka oli näha, et ostlejaid tuli üha juurde. Jõululaada kaubavalik oli väga lai – alates ehetest kuni mänguasjade ja suitsusingini.
PILDID ⟩ Muljed jõululaadalt. Ostetakse ikka, aga on ka nurinat hinna üle
Peipsimehe maitsete suitsuliha lõhn heljus juba mitmekümne meetri kaugusel parklas. Värske suitsuliha, singi ja peekoni saab soetada 17-eurose kilohinnaga. Eile oli nende lett kõige menukam ja koju mindi juba enne laada ametlikku sulgemist, sest lihakraam sai otsa.
AS Tartu Näitused on jõuluteemalisi laatasid korraldanud 28 aastat ning osalevate ettevõtete arvu poolest on jõutud tagasi pandeemiaeelsesse aega. Jõululaada projektijuht Annika Pettai-Urbel rääkis, et iga laat on majanduse nägu ning seetõttu, et konkurents on aina tihedam ja tarbijate võimalused piiratud, käib klientide leidmise nimel tihe rebimine.
Müüjad rääkisid kui ühest suust, et ostetakse küll, aga on ka kuulda nurinat hinnatõusu üle. Kui möödunud aastal maksis purk marineeritud kurke kolm eurot, siis tänavu juba neli ja pool eurot. Ka oli tõusnud metsaseente purgi hind. Suitsuvorsti latt maksis kuus ja pool eurot.
Samas rõhutab korraldaja traditsioonide hoidmise tähtsust. Nii kujundatakse taaskord ühest paviljonist jõulumaa, et laadale oleks tore tulla terve perega. Seal saab kohtuda jõuluvanaga, lustida LaLa Landi mängumaal, osaleda Lastefondi töötubades ning uudistada miniloomaaeda.
Samuti on käigus laadabuss, millega saab tasuta sõita ning mis väljub laada lahtiolekuaegadel täistundidel Tartus Vabaduse puiesteelt Poe tänava nurga ja Raeplatsi bussipeatuse lähistelt ning sõidab pooltundidel messikeskuse juurest tagasi kesklinna.
Kuigi laata peetakse peamiselt siseruumides, kaubeldakse ka õues. Kõigil kolmel laadapäeval tehakse messikeskuse ees suitsuliha ning tutvustatakse Tartu lähistel asuvat kuuseistandust, kuhu võib minna ise sobivat jõulukuuske valima või see hoopis koju tellida.
Jõululaat on avatud veel täna ja ka homme.