Vana katlamaja korstna langemine käivitas igas vähegi fotohuvilises inimeses jahimehe geenid ning pilte ja filmikaadreid on kõik kohad täis. Ka Tartu fotograaf Jaanus Tihanov ei jätnud oma võimalust kasutamata.
Vaade taevast: korsten kukub kui pliiats sügisvärvides linnamaastikku ja droon võpatab lööklainest
Tema tahtis saada kvaliteetseid droonikaadreid koos linna panoraamiga umbes 70 meetri kõrguselt. Selleks hankis ta varakult kooskõlastuse õhkimise korraldajaga. Laupäeva varahommikul tegi aga kõigepealt väikse luureringi, kust poolt päike paistab ja kust parim võttenurk oleks. Kanali kallas näis parim paik.
Kella 10 ajal tegi Jaanus Tihanov testlennu, arvestas kaugused ja kõrgused välja ja tõi drooni alla tagasi.
«Pärast esimest pikka signaali panin asja uuesti käima. GPS-kalibreering, sest segajaid oli palju, igasugused telefonid ... Lisaks kasutan signaali parandamiseks väikseid võimendeid,» rääkis ta. «Siis üles, vaatepunkti ja ootele. Kogu projekt üleval kestis umbes 5–6 minutit. Aku kestab sellise rippuva lennu ajal umbes 20 kuni 30 minutit, seega probleeme aku vastupidamisega polnud.»
Probleemid tekkisid Jaanus Tihanovil hoopis ootamatus kohas – siis, kui ta drooni maandama hakkas. «Sest rahvas vaatas taevasse, suu lahti, ja maanduva drooni helisignaali peale ei kavatsenud mitte keegi kõrvale astuda, vaid jäädi otse selle alla ...»
Jaanus Tihanovil mingit isiklikku suhet korstnaga polnud, ta leiab, et pigem on hea, kui asjad liiguvad linnas edasi ega jääda vanasse kinni.
Ka on ta Discovery kanalist erinevate korstende õhkimisi aastate jooksul palju vaadanud ja talle isiklikult oli vaatepilt loogiline ja ennustatav. Mingit rabistamist ei olnud.
«Kõrval olid mõned inimesed fotokatega, need näiteks hakkasid pärast esimest pikka signaali väga rabistama, mina jäin rahulikuks,» rääkis ta. «Kui video oli käes, droon maas, siis tegelt oli tunne, nagu oleksin seda kõike ennemgi teinud.»
Video teisel kolmandikul on drooni sujuvas lennus märgata väikest võpatust, mis tähistab lööklaine kohtumist drooniga.