Täna on Eesti Rahva Muuseumi 103. sünnipäev

Eesti Rahva Muuseumi hoone Veski tänaval.

FOTO: Margus Ansu

Sünnipäeva puhul on kõik muuseumi uksed huvilistele valla. Lisaks näitusesaalile saab uudistada ka, mida tehakse fotolaboris, piiluda kogudesse ja mitmesugustesse tööruumidesse. Lisaks toimub raamatulaat soodushindadega, tutvustatakse uut maja ja on võimalus tutvuda uue püsinäituse tööprotsessiga.

Veski tänava peamaja on muuseumi teatel avatud 10 - 15 ning ekskursioonidel saab tutvuda fotoateljee, paberi-, foto- ja tekstiilikonservaatorite ruumide ning palju muuga.

Samal ajal on uksed valla ka Kuperjanovi tänava näitusemajal. Ekskursioonidel külastatakse püsinäitust, ajutisi näitusi, töötajate ruume ning uue püsinäituse töökoosolekut.

Näitusemajas saab lisaks meisterdada ja mängida, osaleda raamatulaadal ja loteriil ning jälgida filmiprogrammi.

Postimuuseumis esitletakse Hageri ja Nissi rahvarõivaste postmarke. Teadur-kuraator Reet Piiri räägib Hageri ja Nissi rahvarõivastest ning muuseumis on kasutusel Tartu esimese päeva tempel ja kõrvaltempel ERM 103.

Raadii mõis ja mõisapark on avatud iga päev 7 - 22. Ekskursioonidele kogudesse (kell 10 - 12) on vajalik eelregistreerimine aadressil koguhoidjad@erm.ee või telefonil 7350407.

Sünnipäevast võtab osa ka Heimtali muuseum Viljandimaal. Ekskursioon ERMi bussiga Tartust Heimtalisse väljub kell 10, tagasi Tartusse jõutakse 15.30.

Tagasi üles