Richard Särk

Tartust pärit ultrasportlane jooksis kuus päeva ja purustas Eesti rekordi

Juli Rakitina nimel on mitu ultrajooksu Eesti naiste tippmarki.
Juli Rakitina nimel on mitu ultrajooksu Eesti naiste tippmarki. Foto: NATALYA BOYTSOVA

Tartust pärit ultrasportlane Julia Rakitina osales Rootsis Förslövis toimunud kuue päeva jooksul, kus ta saavutas teise koha ning saavutas juba viiendal päeval uue Eesti rekordi.

Eelmisel pühapäeval alanud võistlusel läbis Julia Rakitina 674,29-meetrise ringi 1012 korda, kirjutas ERR. See tulemus andis Tartust pärit Julia Rakitinale teise koha, võitjaks tuli rootslane Louise Kjellson, kelle kuue päevaga läbitud distantsiks kujunes 754,672 kilomeetrit.

Seejuures on kumbki tulemus parem kui senine selle hooaja Euroopa tipptulemus, ukrainlase Viktoria Nikolaienko-Brjantseva 672,038 kilomeetrit.

Senise Eesti 144 tunni jooksu rekordi, Aet Kiisla eelmisel sügisel Ungaris joostud 541,107 kilomeetri ületas Rakitina ööl vastu reedet. Selleks ajaks oli tal joostud veidi üle 110 tunni.

Julia Rakitina tulemus on ka kuue päeva jooksu Eesti absoluutne rekord, sest Eesti mehed seda ultrajooksuformaati seni veel jooksnud ei ole.