Sellel põhineb näiteks projekt Maailma Maaliin. Tartu rahvusvahelise maja eestvedamisel esitleb see lõunaeestlastele Aasiast, Aafrikast, Ladina-Ameerikast ja teistestki «kaugetest» kultuuridest pärit asukaid pidude, mängude, toidu, käsitöö, jutuvestmise ja muusika abil, kummutades eelarvamusi ja luues vahetut inimsidet.
Mitmed sündmused on juba saanud sooja vastuvõtu ühes arusaamisega, et Eesti ja Euroopa on ka nende inimeste kodu. Sel aastal toimub veel rännaklavastusi, kus bussi peatumispaiku täidab tants, heliretk, installatsioon, kummitustuur jne, mida viivad läbi rändest ja ühiselust inspireeritud kunstnikud.
Loodame väga, et seksuaalhariduslikke üritusi ei pea enam kunagi poliitilistel põhjustel või turvakaalutlustel ära jätma.
Maailma Maaliini kogemus on tõestanud, et kohates sisserändajaid nii pühendunult oma tavasid jagamas, saavad vaatajad ja osalejad teadlikumaks ka oma traditsioonidest ja nende väärtusest. Ja nõnda kui kümned eri rahvused Eestis väärivad sõnumit «Ka teie olete Euroopa», väärivad seda samuti Lõuna-Eesti kogukonnad.
Kriisi ja segaduse aegadel kasvavad pinged kergesti. Hiljaaegu oli seda tunda olnud siis, kui Eesti valitsus otsustas laiendada Võru ja Rõuge vallas asuvat Nursipalu kaitsevägede harjutusvälja. Kuna hulk kodusid sattus löögi alla, põllud ja metsad muunduvad, maaturism kannatab, tõlgendasid paljud olukorda vastasseisuna Põhja ja Lõuna, Tallinna pintsaklipslaste ja Võru talunike, keskvõimu ning kohalike keelte ja kultuuriliste omapärade vahel. Isegi Euroopa ja NATO ning kohalike kogukondade vahel.
Ent ksenofoobsete sõnavõttude taga on sageli võõrandumistunne. Tunne, et oled eiratud ja kõrvale heidetud, et ei tähenda suuremat riigile ega Euroopale. Ääremaastumine oli Lõuna-Eestis hoos juba enne koroonakriisi ja Ukraina sõjast tingitud majanduslangust – töökohtade ja teenuste kadumisega võttis maad meeleheide ning populismile oli see viljakas pinnas.