In memoriam Kliinikum ja Tartu ülikool mälestavad tipparsti Juri Karjaginit

Tartu Postimees
Copy
Juri Karjagini (1974–2024) pühendumisega elatud elu lõppes liiga vara.
Juri Karjagini (1974–2024) pühendumisega elatud elu lõppes liiga vara. Foto: Andres Tennus

Traagiline õnnetus viis meie hulgast hinnatud kolleegi, suurepärase õppejõu, anestesioloogia ja intensiivravi eriala edendaja kaasprofessor Juri Karjagini.

Juri Karjagin sündis 10. märtsil 1974 Tallinnas, lõpetas 1991. aastal Tallinna 12. Keskkooli hõbemedaliga ja 1997. aastal Tartu ülikooli arstiteaduskonna cum laude. Pärast anestesioloogia ja intensiivravi residentuuri lõpetamist asus ta 2001. aastal tööle arst-õppejõuna Tartu ülikooli kliinikumis, jätkas doktoriõppes Tartu ülikoolis ja kaitses doktoriväitekirja 2007. aastal. Samal ajal anestesioloogi kliinilise tööga alustas ta tegevust õppejõuna Tartu ülikoolis ning sai 2015. aastal dotsendiks ja 2016. aastal kaasprofessoriks.

Tartu ülikooli kliinikumi, Tartu ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna ja Tartu ülikooli kliinilise meditsiini instituudi koostatud nekroloogis seisab, et särav mõistus, suur töötahe ja pühendumus, inimlikkus ja heasoovlikkus tegid Jurist armastatud kolleegi, esmaklassilise arsti ja õppejõu, keda hinnati kõrgelt nii Tartu ülikooli kliinikumis kui ka Tartu ülikooli kliinilise meditsiini instituudis.

Üliõpilased nimetasid ta mitmel korral meditsiiniteaduste valdkonna parima õppejõu kandidaadiks. Tartu ülikooli kliinikumis tõusis ta kiiresti oma eriala juhtivaks spetsialistiks, ta oli 12 aastat üldanestesioloogia osakonna juhataja ja viimased kolm aastat anestesioloogia ja intensiivravi kliiniku juht. Aastatel 2015–2024 oli Juri Karjagin Eesti anestesioloogide seltsi president.

Teaduspõhisus nii kliinilises töös kui ka õpetamises oli tema suur kirg. Juri Karjagin andis hindamatu panuse Eesti anestesioloogide koolitamisse. Alates 2018. aastast oli ta anestesioloogia ja intensiivravi residentuuri üldjuhendaja ning pühendus sellele suure kire ja kiindumusega. Ta oli mitme uuenduse eestvedaja eriarstiõppes Tartu ülikoolis ja tema juhitud õppeprogramm sai residentidelt kõige kõrgemaid hinnanguid.

Suurepärase kaaslase ja sõbra Juri Karjagini hukkumine on kolleegidele korvamatu kaotus. Juri oli terve põlvkonna Eesti anestesioloogide Õpetaja ja Kolleeg suure algustähega, eeskujulik näide arstist, teadlasest ja juhendajast. Juri pühendumus ja lojaalsus Eesti meditsiinile, Tartu ülikoolile ja Tartu ülikooli kliinikumile, ennekõike aga tema inimlikkus ja vastutulelikkus jäävad meie südamesse igaveseks.

Kolleegid ja kaasteelised jäävad Jurit mäletama kui energilist, rõõmsameelset, alati teotahtelist ja ideedest tulvil kolleegi, kelle optimism ja väärtushinnangud on jätnud kustumatu jälje Eesti meditsiinile.

Langetame pea sügavas leinas.

Juri Karjagini ärasaatmine toimub 12. juulil Tartu ülikooli aulast.

Tagasi üles