Päevatoimetaja:
Richard Särk

Napilt enne äikesetormi lõppenud Tartu grand prix' võitis Urmas Raag

Urmas Raag tegi kokku seitse starti, pakkudes võistluskogemusi laupäeval kukkunud ja vigastada saanud ratsaniku hobustele. Võidu võttis kogenud sportlane siiski enda ratsuga Jakarmette-E. Foto: Carmen Malmberg

Teist aastat Ihaste ratsaspordikeskuses peetud rahvusvahelised ratsutamisvõistlused tõid starti 162 võistlejat ja 209 hobust. Kõrgeimate takistuste ületamises kerkisid Tartu grand prix' võitjateks Urmas Raag ja tema ratsu Jakarmette-E.

Võistluste direktori Enno Pille sõnul kujunes seekordsetest võistlustest omamoodi võidujooks ilmaga, sest ilmateade ennustas Ihastesse äikesetormi.

«Nii pidasime kõigi sportlastega nõu ja otsustasime alustada pühapäeval võistlust varem,» sõnas Pille. Ta põhjendas, et kuna suurte kõrguste puhul sõltub ilmast väga palju, ei tahtnud võistlejad riskida. Otsus osutus õigeks, sest pärast parimate autasustamist oligi ratsakeskus ja selle ümbrus padusaju ja tugeva tuule päralt.

Pjedestaalile jõudsid parimad pärast reedest pühapäevani kestnud enam kui 500 starti kokku seitsmekümnes võistlusklassis. Kohal oli kogu Eesti paremik ning arvukalt külalisi saabus ka Lätist.

Laste- ja noorteklassis algasid mõõduvõtud 70 cm kõrgustel takistustel. Viimane võistluspäev kulmineerus aga Tartu grand prix'iga, kus võisteldi 140 cm takistustel.

Selles arvestuses kerkis parimaks ehk Tartu grand prix' võitjaks Urmas Raag, kel ratsuks Jakarmette-E. Lisaks 4000-eurose auhinnafondiga preemiale sai grand pix'i võitja ka Aasta Auto Pluss välja pandud uhiuue Volkswageni kasutusõiguse.

Urmas Raag sai karika kätte pühapäeval, täpselt enne padusadu.
Urmas Raag sai karika kätte pühapäeval, täpselt enne padusadu. Foto: Carmen Malmberg

Teised võistlusklassid ja tulemused:

5. juulil toimusid Tartu meistrivõistlused takistussõidus ja sarja «Tartumaa tõusvad tähed» sõidud.

80 cm Tartu MV poniklassis võitis Britta Liis Nõmmeots ponil Alender.

90 cm Tartu MV laste ja harrastajate klassis võitis laste arvestuse Jete Liisa Moor hobusel Cadmium ning harrastajate klassis Katrin Parisalu Clara II JP.

110 cm Tartu MV juunioride klassis võitis Elisabeth Abel hobusel So London.

120 cm Tartu MV seenioride klassis võitis Anni Liis Hoop hobusel Calinka Esqui.

6. juuli algas noorte hobuste klassidega, kus selgitati välja Eesti sporthobuste kasvatajate seltsi (ESHKS) sarja V etapi parimad.

Nelja-aastaste hobuste parimaks tulid Lisette Eylandt ja hobune King of the Swords.

Viieaastaste hobuste parimaks tulid Maarja Martinson ja I am Experience LG.

Võistluspäeva lõpetas meeleolukas takistustega maastikusõit Ihaste derbi, kus võisteldi kahel kõrgusel: 80 cm ja 115 cm. Miniderbi võitis Marielle Pille ponil Sofia, kõrgeml Ihaste derbil oli võidukas Erkki Hõim hobusel Roleks.

7. juulil oli finaalide päev ja peeti peamised auhinnasõidud. Toimusid Eesti ratsaspordi liidu takistussõidu karikasarja Prix de Eesti Ratsaspordi Liit sõidud.

115 cm lasteklassi võitis Sofi Kurvits hobusel Verona.

130 cm juunioride ja noorte arvestuse võitis Getriin Vesper hobusel Liquid Luck.

140 cm ratsaliidu karikasarja arvestuse võitis Gunnar Klettenberg hobusel Esprit Du Buisson Z.