Päevatoimetaja:
Richard Särk

Plaan lendas vastu taevast: noor judoka läks täiskasvanute vastu kogemusi hankima, naasis aga kullaga

Tartlanna Emma-Melis Aktas võitis pea nädala jooksul kaks medalit: U18 vanuseklassi MMi pronksi 31. augustil ning U21 EMi hõbeda 7. septembril. Foto: Rui Telmo Romao / European Judo Union

Muidu kadettide vanuseklassis võistlev judoka Emma-Melis Aktas (16) tegi läinud nädalavahetusel Tallinnas peetud maailmakarikaetapil debüüdi täiskasvanute klassis. Kogemuste hankimiseks mõeldud proovikivi lõppes aga suure üllatusega – Aktas alistas kullamatšis tiitlikaitsja.

«Eesti noor talent,» kuulutas Euroopa judoliit laupäevasel võistluspäeval, mil Emma-Melis Aktas kindlustas koha finaalis. Rahvusvahelise tähelepanu pälvis tartlanna esiteks oma vanuse ja hästi alanud debüüdi tõttu. Kuid liit märkis sedagi, et 78+ kilogrammi poolfinaalis pidi tema paremust tunnistama juunioride Euroopa meister Paulien Sweers.