Kuut noort raskelt vigastanud ootamatu plahvatuse võis tekitada kontoritool

Kelly Olesk
, ajakirjanik
Copy
Päästjad leidsid lõkkeasemest mitmesuguste esemete jäänuseid. Ilmselt oli plahvatanud kontoritooli tõstemehhanismi balloon.
Päästjad leidsid lõkkeasemest mitmesuguste esemete jäänuseid. Ilmselt oli plahvatanud kontoritooli tõstemehhanismi balloon. Foto: Lõuna-Eesti pommigrupp

Ööl vastu läinud pühapäeva kella kahe paiku said päästjad väljakutse Elva valda Tännassilma külla, kus oli lõkkes midagi plahvatanud ning üheksa tule ümber olnud noort põlevate plasttükkidega pihta saanud. Kuus noort said seeläbi tõsiselt viga.

Päästjad ja kiirabi andsid kannatanutele kohapeal esmaabi. Raskemalt viga saanud läksid täiendavaks kontrolliks ülikooli kliinikumi erakorralise meditsiini osakonda. Õnneks polnud nende vigastused eluohtlikud.

Et plahvatus oli juhtunud kõigi jaoks ootamatult, pidid päästeameti demineerijad lõpuni põlenud lõkkekohta lähemalt uurima. Nad jõudsid järeldusele, et suure tõenäosusega oli lõhkenud metallist balloon, mis omakorda lennutas lõkkes olnud plastmassitükid laiali. Päris täit kindlust selles, mis raske tagajärjega kärgatuse põhjustas, siiski pole.

Tagasi üles