Päevatoimetaja:
Jens Raavik
+372 739 0371

Rõngu Pagari tootmine laieneb tuleval aastal kolm korda

Copy
Rõngu Pagari juhatuse liige Jaanur Peri koos abikaasaga viitamas platsile, kuhu juba järgmisel aastal kerkib tootmishoone laiendus.
Rõngu Pagari juhatuse liige Jaanur Peri koos abikaasaga viitamas platsile, kuhu juba järgmisel aastal kerkib tootmishoone laiendus. Foto: Jassu Hertsmann

Pagari- ja kondiitritooteid valmistav Rõngu Pagar laiendab tootmist, käivitab täielikult robotiseeritud küpsisetootmisliini ja tunnelahju ning nii on magusasõpradel lootust uudistele. Praegune ligi 1300-ruutmeetrine tootmishoone saab 2145-ruutmeetrise juurdeehitise ning remondihall renoveeritakse. Projekteerija ja ehituse peatöövõtja on Mapri Ehitus.

Rõngu Pagari juht Jaanus Peri rääkis, et seitse aastat on pagaritööstus tegutsenud laiali kahes majas, kuid kogu tootmist laiendav ja ühe katuse alla toov uus hoone annab võimaluse käivitada küpsiste valmistamise robotiseeritud liini.

Robotid võetakse kasutusele seetõttu, et käsitööna tehtavate küpsistega on väga keerukas turul konkureerida. Oodata on uusi tooteid, aga Jaanus Peri ei ütle veel, milliseid. Rõngu Pagar mõtleb ka toodangu eksportimisele ja siin vaadatakse tähelepanelikult ESG ehk kestlikkusaruandega seonduvate nõuete täitmist, ja seda võimaldavad protsessid uues tootmishoones senisest paremini.

Projekteeritav juurdeehitis liidab olemasolevad hooned tervikuks ning on ühenduses olemasoleva, renoveeritava pesula-remondihalliga.

Margus Väärsi, Mapri Ehituse müügijuht, rääkis, et seitse aastat tagasi, 2017. aastal ehitasid nad tootmishoone Rõngu Pagarile ning nüüd ette võetav laiendamine kasvatab hoone mahtu kolm korda. «Projekteerisime ja rajame hoone vastavalt Rõngu Pagari tootmise spetsiifikale ning toiduainetööstuse rangetele nõuetele,» ütleb ta. Tootmist alustatakse uues hoones järgmise aasta alguses. Laiendust juhib Mapri Ehituse projektijuht Tambet Aru.

Rõngu Pagar on enam kui 25-aastase ajalooga pereettevõte, mis toodab pagari-, kondiitri- ja sügavkülmutatud tooteid, mida sortimendis on üle 300.

Tootmisprotsessis lähtutakse põhimõttest, et ise ei lisa mitte ühtegi säilitus- ega E-ainet tootesse. Ettevõtte tootmine on üles ehitatud selliselt, et loodusesse soojust ei saadeta.

Soojus, mida toodavad külmaagregaadid, kasutatakse enda tarbeks ära ning ahjudelt tuleva soojusega toodetakse endale vaja minevat sooja vett. 2022. aasta sügisest on kogu tootmine päikeseenergial.

Tagasi üles