Tartu tervishoiu kõrgkooli õpilased saavad sügisel asuda õppima ka Tallinnas ja Narvas

Tartu Postimees
Copy
Tartu tervishoiu kõrgkooli logo.
Tartu tervishoiu kõrgkooli logo. Foto: Kristjan Teedema

Täna algab vastuvõtt Tartu tervishoiu kõrgkooli, kus sügisel avatakse tervishoiuvaldkonna erialade õpperühmad lisaks Tartule ka Narvas ning esimest korda Tallinnas Ülemiste tervisemajas.

Tartu tervishoiu kõrgkool ootab 26. juunini kandideerima terviseteaduse magistriõppekavale ning rakenduskõrgharidusõppes õe, ämmaemanda, füsioterapeudi, bioanalüütiku, tervisekaitse spetsialisti ning radioloogiatehniku õppekavale. Sealjuures saab sügisest radioloogiatehnikuks ja bioanalüütikuks õppida Tallinnas ning õeks Narvas.

Kutseõppekavadele kestab vastuvõtt 31. juulini, kutse saab omandada massööri, podoloogi, tegevusjuhendaja, lapsehoidja, hooldustöötaja ja erakorralise meditsiini tehniku õppekavadel. Lapsehoidja ja hooldustöötaja õppekavadel avatakse uuel õppeaastal vaid töökohapõhine õpe.

«Tartu tervishoiu kõrgkooli vastuvõtud laienevad Tallinna, sest piirkonna tööturul valitseb suur puudus radioloogiatehnikutest ja bioanalüütikutest. Meil on heameel, et Ülemiste City arendajad on olnud aktiivseks partneriks, võimaldades pakkuda meie õppuritele innovaatilises ja arenevas keskkonnas tänapäevaseid ruume õpinguteks,» selgitas Tartu tervishoiu kõrgkooli rektor Ulla Preeden. «Spetsialistiks kujunemise teekonnal hädavajalik praktiline õpe viiakse omakorda läbi koostöös piirkonna haiglate ja teiste tervishoiuasutustega.»

«Ülemiste City arendajatele on nii haridus kui tervis ühtaegu strateegilised arendusvaldkonnad. Seetõttu oleme väga õnnelikud, et linnaku tervisemaja loomisega ei too me siia mitte üksnes järgmisi tipptasemel teenusepakkujaid, vaid anname tervishoiu tulevikutalentidele võimaluse õpingud ja praktika ühildada. Praktilist õpet pole mistahes alal kunagi liiga palju, kuid kiiresti arenevas tervishoiu valdkonnas on see edu võti. Samuti on täiendõppega oma õpilastele lähemale tulek Tartu tervishoiu kõrgkooli poolt oluline ja vajalik samm,» lisas ASi Mainor juhatuse esimees Kadi Pärnits.

Ülemiste tervisemajas tegutsevad erameditsiinikliinikud, Tartu tervishoiu kõrgkool hakkab sügisest lisaks bioanalüütikute ja radioloogiatehnikute tasemeõppele seal tegema ka tervishoiu valdkonna koolitusi.

Tagasi üles