Jõgevamaal jäi kehv peremees ilma 21 koerast

Jens Raavik
, ajakirjanik
Copy
Põllumajandus- ja toiduamet võõrandas Jõgevamaal Põltsamaa vallas omanikult 21 koera, sest loomad elasid kehvades tingimustes.
Põllumajandus- ja toiduamet võõrandas Jõgevamaal Põltsamaa vallas omanikult 21 koera, sest loomad elasid kehvades tingimustes. Foto: Põllumajandus- ja toiduamet

Täna võõrandas põllumajandus- ja toiduamet Jõgevamaal Põltsamaa vallas ühelt omanikult kõik tšau-tšau tõugu koerad, sest loomade omanik ei tulnud loomade eest hoolitsemisega toime. Koerad võõrandati varjupaikadele, kus nende eest kantakse hoolt.

Põllumajandus- ja toiduameti loomatervise ja -heaolu osakonna peaspetsialisti Carol Laurimaa sõnul võeti omanikult ära kõik võõrandamise hetkel loomapidaja juures olnud koerad.

«Loomade äravõtmine on äärmuslik meede, mida rakendatakse ainult juhul, kui ameti hinnangul on ohus loomade elu või tervis ning seetõttu pole võimalik jätta loomi senise loomapidaja hoolde,» selgitas Laurimaa.

Kehtiva õiguse kohaselt on õigus loomi kontrollida, loomaomanikule ettekirjutusi teha ja loomi võõrandada vaid põllumajandus- ja toiduametil, milles neile osutavad tänuväärset abi mitmed loomakaitseorganisatsioonid.

Eelmisel ja sellel nädalal on loomapidajalt ära võetud kokku 33 koera. «Täna võõrandasime loomapidajalt 21 koera, kellele teostatakse ülevaatus ning võimaldatakse ravi. Väärteomenetlus loomapidaja üle jätkub,» kinnitas Laurimaa.

Kõik loomad toimetatakse varjupaika, kus nendele võimaldatakse ravi ning tagatakse kõik muu heaoluks.

Põllumajandus- ja toiduamet tänab politsei- ja piirivalveameti ametnikke kohapealse korra tagamise eest.

Juhul kui märkad, et loomade elu ja tervis on ohus, siis teavita sellest Põllumajandus- ja Toiduametit vihje@pta.agri.ee.

Koerad viidi minema, ent väärteomenetlus loomapidaja üle jätkub.
Koerad viidi minema, ent väärteomenetlus loomapidaja üle jätkub. Foto: Põllumajandus- ja toiduamet
Tagasi üles