Et pinnasevee joogivette sattumist vältida, ehitas Tartu veevärk juba mõnda aega tagasi kaevupäise kinni. «Oleme õppinud teiste vigadest ja muutnud oma süsteeme tõhusamaks,» selgitas Kapp.
Ka märksa tihedam veekvaliteedi seire aitab ära hoida suuremate probleemide tekkimise. «Kuigi reostus on väga väike, on meile see siiski kriis. Jagasime tööpäeva ümber ning teeme võrgu läbipesu ja lisaanalüüse,» sõnas Kapp.
Kliinikum pakub pudelivett
Terviseamet võttis teisipäeval Sepa joogiveepuhastist samuti proovid. «Ka meie labor leidis Sepa joogiveepuhasti veest kolilaadset bakterit,» ütles terviseameti kommunikatsioonijuht Imre Kaas täna õhtupoolikul kella nelja paiku. «Bakterite hulk vees pole nii murettekitav nagu hiljutise Kuressaare juhtumi puhul. Tartu veevärk ja terviseamet jätkavad proovide võtmist, probleemne veehaare on suletud seni, kuni proovid on korras.»
Saastunud vee joomine võib põhjustada oksendamist, iiveldust, kõhuvalu, kõhulahtisust või palavikku. Haigussümptomite esinemise korral tuleb võtta ühendust arstiga.
Praeguse seisuga ei ole tartlased Tartu ülikooli kliinikumi erakorralise meditsiini osakonda võimalike saastunud vee joomise sümptomite ehk oksendamise ja kõhulahtisuse tõttu pöördunud.
Ühtlasi jätkub kliinikumi ravitöö, peamajas filtreeritakse vett kaheastmeliselt, mistõttu ei ole vaja võimaliku saaste tõttu töökorraldust muuta. «Teiste majade statsionaarsete patsientide puhul kasutatakse pudelivett ettevaatusabinõna seniks, kuni selguvad veeproovi lõplikud tulemused,» teatas Tartu ülikooli kliinikumi kommunikatsioonijuht Helen Kaju.
Vastavalt Tartu veevärgi juhistele ootab täna õhtul ja homme hommikul kliinikumi veekraane ees läbipesu.