Video ja pildid Riigipead koos kaaskonnaga heitsid lodja pardalt pilgu õhtusele ülikoolilinnale (1)

Copy

Eestis riigivisiidil olev Soome president Alexander Stubb koos abikaasa ja saatjaskonnaga jõudis teisipäeval Tartusse. Õhtul viis Eesti president Alar Karis külalised Emajõele lodjasõidule.

Kõrge seltskond heitis suupistete ja muusika saatel linnale pilgu mitme kilomeetri pikkusel teekonnal.

Alexander Stubb ja tema abikaasa Suzanne Innes-Stubb saabusid Tallinnast Tartusse teisipäeval veidi peale kella 16. Raekoja platsil tervitas neid paarsada inimest. Ühtlasi tegid külalised ligi pooletunnise jalutuskäigu mööda Rüütli ja Küütri tänavat, kuni jõudsid Antoniuse hotelli.

Programmi õhtune osa ehk lodjasõit vältas märksa pikemalt. Jõmmu pardal veetis delegatsioon ligi poolteist tundi. 

Mööda Emajõge kulgenud teekonda alustati lodjakoja juurest, kust esmalt suunduti Kvissentali suunas. Seal käidud, pööras laevameeskond lodja vööri kesklinna poole ning sõit jätkus kuni Ropka tööstusrajoonini. Nii minnes kui tulles said lustijad Kaarsilla juures lehvitada ligi paarikümnele uudistajale.

Meeleolu tundus presidentidel hea olevat. Seejuures pakuti reisijatele kringlit ja pirukaid, ka kõlas tagasiteel lõõtsameeste pillimäng ja lauluviis.

Alexander Stubbi visiit lõpeb Tartus kolmapäeval. Külaskäigu kava kohaselt käib põhjanaabrite riigipea Delta õppe- ja teaduskeskuses ning arutleb algusega kell 10.15 Tartu ülikooli peahoones tudengitega selle üle, milline on maailm pärast 2022. aasta veebruari, mil Venemaa algatas laiaulatuslik sõja Ukrainas. Seda vahendab Tartu Postimees otseülekandes.

Et tegemist on riigivisiidi viimase kohtumisega, leiab kell 11.10 ülikooli peahoone ees aset ametlik lahkumistseremoonia. Kõlavad kahe riigi hümnid, presidendid inspekteerivad auvahtkonda.

Alexander Stubb abikaasa Suzanne Innes-Stubbi ja kaaskonnaga lahkub Eestist Ülenurmes asuvalt Tartu lennuväljalt.

Tegemist on põhjanaabrite uue riigipea esimese ametliku visiidiga Eestisse. Stubb kinnitati ametisse tänavu 1. märtsil.

Tagasi üles