Rattavargad võtsid sel hooajal sihikule Supilinna ja Tähtvere

Veiki Ojaperv
, ajakirjanik
Copy
Kuigi täiesti vargakindlat lukku ei ole keegi veel leiutanud, siis sellise metallketiga lukuga ratas, nagu eile ülikooli raamatukogu ees oma omanikku ootas, peletab vargaid eemale.
Kuigi täiesti vargakindlat lukku ei ole keegi veel leiutanud, siis sellise metallketiga lukuga ratas, nagu eile ülikooli raamatukogu ees oma omanikku ootas, peletab vargaid eemale. Foto: Sille Annuk

Tartlased on aprilli algusest politseile teatanud lausa 76st jalg- ja tõukeratta vargusest, mida on pea poole rohkem kui mullu samal ajal. Vargad tegutsevad enamasti öösiti trepikodades ja keldrites, kuid on ka neid, kes päise päeva ajal rahvamassi keskel või koolide juures võõra ratta selga hüppavad ning minema väntavad.

Tarmo Hopfeldt elab Annelinnas kortermajas, kus on täiesti toimiv fonolukk. Ometi on vargad tema trepikojas korduvalt käinud: mõned kuud tagasi varastati ühelt rattalt ära tagumine ratas ning märtsi keskel läks Hopfeldti tütre jalgratas. «Ratas oli eraldi lukuga kinni, trepikoja fonolukk toimib, kuid ometi suutsid vargad selle öösel vaikselt ära ajada,» nentis Hopfeldt.

Eriti kurvaks teeb Hopfeldti see, et kuigi naabermaja valvekaamera näitab tema maja peale, pole varastatud rattast kippu ega kõppu. «Ma ei ole kuulnud küll, et politsei nende turvakaamera salvestiste vastu huvi oleks tundnud või need läbi oleks vaadanud. Paraku paistab, et kadunuks tütre jalgratas jääbki,» rääkis ta.

Tagasi üles