Tark Tartu Eesti ja Jaapani suhete põnevaim lugu peitub 19. sajandi eesti meremehe reisikirjas

Aime Jõgi
, ajakirjanik
Copy
Ene Selarti raamatus Eesti ja Jaapani suhetest on ajaloofaktid ja lood selle kohta, kuidas eestlased on Jaapanit avastanud. Ülevaade sellest, kuidas jaapanlased on Eestit avastanud ja mida Jaapanis on eestlastest kirjutatud, ootab oma aega.
Ene Selarti raamatus Eesti ja Jaapani suhetest on ajaloofaktid ja lood selle kohta, kuidas eestlased on Jaapanit avastanud. Ülevaade sellest, kuidas jaapanlased on Eestit avastanud ja mida Jaapanis on eestlastest kirjutatud, ootab oma aega. Foto: Margus Ansu

Mida teab jaapanlane Eestist või eestlane Jaapanist? Tartu ülikoolis Jaapani ajaloo kursust õpetav Ene Selart vastas, et see on üks huvitav teema tõesti.

Eestlane Jaapanit ikka teab, selles pole kahtlust. Mõni armastab Jaapani animafilme, mõni on lugenud ilukirjandust ja voltinud origamisid või osa saanud teetseremooniast. Teise maailmasõja lõpu USA tuumapommirünnakuiga Hiroshimale ja Nagasakile ollakse kursis juba kooli ajalootundidest.

Ene Selarti sõnul on aga kümnest jaapanlasest ehk vaid kaks selliseid, kes on Eesti nime kuulnud, kes teavad, et see asub kuskil Euroopas ja midagi põgusalt veel. Aga sügavamaid teadmisi neil Eesti kohta ei ole.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles