Kikkpoksijad võõrustasid Tartus enam kui pooltsada lätlast, kuid suurem medalisaak jäeti kodumaale

Henn Uuetoa
, ajakirjanik
Tartu Open oli A.L.O Crew jaoks selle hooaja viimane võistlus ning klubi peatreener Alo Veenpere (keskel) sõnas, et jäi sportlaste sooritusega väga rahule. Foto: Erakogu

Kikkpoksijad võistlesid laupäeval Turu spordihoones Tartu Openil, kus osales üle saja sportlase, neist üle poole tuli Lätist. Klubide arvestuses võidutsesid küll lõunanaabrid, kuid rahvuste duellis jäid peale eestlased, kellest paljud treenivad Tartumaal.

Meistrivõistlustelt võttis kahe riigi peale kokku osa 15 klubi, mille sportlastel tuli vastavalt kaalu- ja võistlusklassile mõõtu võtta kick-light'i stiilis. Kikkpoksijaid osales üle saja, kellest 61 esindasid Läti klubisid.

Kuigi eestlasi oli vähem, suutsid nad medaliarvestuses lõunanaabritest paremad olla, sest kuue klubi peale teeniti 22 kulda, 26 hõbedat ja 24 pronksi. Lätist tulnud neli klubi kogusid seevastu vastavalt 21, 17 ja 19 medalit.

Klubide arvestuses kerkis edukaimaks aga Läti klubi Ballistic Boxing Club, nende arvele jäi 11 esikohta ning kaheksa teist ja kolmandat kohta. Teiseks tuli Tartu klubi SK Klan vastavalt kaheksa, üheksa ja 14 poodiumikohaga.

Tartumaalt esindas eestlasi teinegi klubi, Nõo külje all Lukel tegutsev A.L.O Crew, kust osales neli sportlast. Võistlus mõõdus eriti edukalt 15-aastase debütandi Märt Savimägi jaoks, kes oli parim vanemate kadettide arvestuses (69+ kg). Ta võitis kõik kolm kohtumist treener Alo Veenpere sõnul kindlalt, seejuures on ta kikkpoksiga tegelenud vaid kaheksa kuud.

Samast klubist tegi võistlusdebüüdi teinegi sportlane, 19-aastane Arti Hoop. Tema suutis seenioride arvestuses (–69 kg) saavutada teise koha.

Sama kohe teenis tema klubikaaslane Rasmus Kivak (18, –74 kg), kes alistas poolfinaalis spordiklubi Klan võistleja Ainar Pari, kuid jäi finaalis alla Eesti taekwondo liidu esindajale Kristjan Kaljustele.

Viimase A.L.O Crew’ liikmena võistles ning jõudis samuti poodiumile seenioride arvestuses mõõtu võtnud Raivo Sahku (34, –79 kg). Tal tuli poolfinaalis tunnistada lätlase Linards Pozdiševsi paremust ning seega leppida kolmanda kohaga.

Veel võistlesid Tartu Openil spordiklubi Kombat treener Merle Hein ning juunior Mikk Mihkel Sulb. Neist esimene saavutas naiste arvestuses teise koha, Sulb teenis aga kulla.

Võistluste kõigi tulemustega saab tutvuda siin.