TARK TARTU Lähim elukõlblik planeet jääb Maast vaid 4,3 valgusaasta kaugusele (3)

Aime Jõgi
, ajakirjanik
Copy
Täheteadlased on kahe jalaga maa peal, sõnas Tõraveres töötav astrofüüsik Laurits Leedjärv. Aga Maa varjust on alati huvitav kaugemale piiluda.
Täheteadlased on kahe jalaga maa peal, sõnas Tõraveres töötav astrofüüsik Laurits Leedjärv. Aga Maa varjust on alati huvitav kaugemale piiluda. Foto: Margus Ansu

Astrofüüsik Laurits Leedjärve isiklik arvamus on, et maakera on parim paik, kus elada, ning paremat kohta me universumist ei leia. Huvi selle parema koha ja elu tekkimise vastu üldse on praegu vägagi asjakohane teema. Euroopa kosmoseagentuur plaanib nimelt 2029. aastal saata kosmosesse teleskoobi Ariel, mis hakkab uurima eksoplaneete ehk Päikesesüsteemist väljaspool asuvaid planeete.

Just sel nädalal pidasid Arieli konsortsiumi teadlased Tartus konverentsi, et arutada koos siinsete tähefüüsikutega missiooni ettevalmistamist, tehnilisi ülesandeid ja teadusküsimusi.

Laurits Leedjärv, ega Päikesesüsteemis meil ju liiga palju aega raisata ole, viie miljardi aasta pärast lakkab kogu süsteem olemast.

Kommentaarid (3)
Copy
Tagasi üles