Jens Raavik: rehvid ei ole nagu iPhone (6)

Jens Raavik
, ajakirjanik
Copy
Jens Raavik.
Jens Raavik. Foto: Margus Ansu

Rehvid ei ole nagu iPhone, mis tuleb esimesel võimalusel uue vastu välja vahetada. Eeldusel, et kõigil autojuhtidel on vastava kategooria sõiduki juhtimisõigus, peaksid nad suuremas osas olema vähemalt 18-aastased või vanemad, ometigi on iga kevade alguses ja sügise lõpus tunne, et pooled liiklejad oleks justkui eile sündinud.

Aga kuigi palju kauem ei paista olevat elanud ka need inimesed, kes juba märtsi alguses soovitavad kõigil hiljemalt märtsi lõpuks autole suvised rehvid alla panna, näiteks nagu Tallinna linnavalitsus, kust tuli 28. märtsil hoiatav kiri, et «naastrehvide lubatud kasutusaeg lõpeb kolme päeva pärast». Lisaks muidugi pikk jutt sellest, kuidas naastrehvid loodust saastavad ja kui palju asfaldiaukude parandamine maksab.

Päev varem oli aga transpordiamet saatnud kirja, et ehkki liiklusseaduse järgi on talverehvide kohustuslik kasutusaeg lõppenud, kuid samas esineb öö- ja hommikutundidel veel miinustemperatuure, soovitatakse enne rehvivahetust arvestada oma sõiduvajadusi ning jälgida ilmaprognoose. Ometi keegi räägib mõistlikku juttu!

Kommentaarid (6)
Copy
Tagasi üles