Lahkunud malesõbra suur unistus täitub, Tartus võistleb 18 suurmeistrit

Henn Uuetoa
, ajakirjanik
Copy
Urmas Randma on varem maleturniire korraldanud kodukandis Saaremaal, kuid ehk saab Tartuski ees seisev võistlus uueks traditsiooniks, loodab ta.
Urmas Randma on varem maleturniire korraldanud kodukandis Saaremaal, kuid ehk saab Tartuski ees seisev võistlus uueks traditsiooniks, loodab ta. Foto: Allan Mehik

Tartu Kammivabrikusse koguneb eesootaval nädalavahetusel suur hulk maletajaid, sest seal peetakse nii lasteturniir kui ka välkturniir ning siis pea aasta eest meie seast lahkunud malesõbra- ja toetaja Toomas Virro auks mälestusvõistlus. Võistlustele maletajaid veel küll lisandub, kuid osalevate suurmeistrite arv teeb Tallinnale juba silmad ette.

Võistlust korraldab maleturniiride organisaator, eelmise aasta 1. mail 49-aastaselt lahkunud Toomas Virro (snd 27. aprillil 1974) pikaaegne sõber Urmas Randma. «Olin sunnitud seda turniiri Tartus tegema, sest Toomas oli Tartu patrioot ja ta rääkis mulle pikalt, et võiksin ka siin midagi korraldada,» sõnas Urmas Randma.

Seni polnud Randma seda mõtet aga teoks teinud, sest elab Saaremal ega teadnud häid kontakte, kelle toel Emajõelinnas turniiri korraldada. Nüüd sai ta abi Estikolt ja Alexelalt. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles