Tartu tudeng hoidis 26 tundi järjest kätt autol ehk lugu sarjast tudengipäevade ogarused (1)

Aime Jõgi
, ajakirjanik
Copy
Pildil võitja Joosep Lember.
Pildil võitja Joosep Lember. Foto: Selena Jõesuu

Teisipäeva pärastlõunal alustas 11 vaprat tudengit võitlust sõiduauto Cupra Formentori nimel, mille võitjaks osutus 26 tundi ja 11 minutit kätt autol hoidnud arvutiteaduste tudeng Joosep Lember.

Tartu Tudengipäevade festivali üritus «Käsi autol» eesmärk oli hoida autost kinni kõige kauem, trotsides samal ajal ilmaolusid, und ja teiste võistlejate mahitusi. Terve ürituse vältel toimus ka Youtube otseülekanne, mille vahendusel elas talle kaasa sadu poolehoidjaid ja niisama huvilisi, teatas tudengipäevade meediajuht Joonas Masing.

Võitja Joosep Lemberi sõnul osutus kõige raskemaks osaks uue päeva hommik, mis oli vaimselt kõige keerulisem. «Mul aitas vastu pidada sõprade toetus, kes tulid kohapeale ja vaatasid vaatasid otseülekande vahendusel, samuti otseülekande vaatajad ja ürituse korraldajad,» kiitis Lember.

Kaheks kuuks võidetud auto kavatseb Lember viia suvel sõitma koos ürituse käigus leitud sõpradega. «Me õppisime üksteist väga hästi tundma, arvestades seda, et viibisime väikesel alal,» rääkis Lember.

«Käsi autol» korraldaja Lotte Teemets jäi üritusega väga rahule hoolimata keerulistest ilmaoludest. «Selliseks asjade käiguks polnud keegi valmis, et tudengid külma ja vihmaga üle 24 tunni seisavad,» ütles ta. Teemets tõdes, et väga äge oli näha, kuidas emad, sugulased, sõbrad ja kõik käisid neile toomas riideid, süüa ja kõike muud mis osalejad vähegi soovisid.

Ei peljatud tuult ega külma.
Ei peljatud tuult ega külma. Foto: Selena Jõesuu

Reedel, 26. aprillil algaval Tartu Tudengipäevade kevadfestivali kavast leiab kultuuri-, muusika-, spordi- ja meelelahutusüritusi. Tartu Tudengipäevad ootab kõiki sõpru 26. aprillist kuni 4. maini. Festivali kavaga saab lähemalt tutvuda siin.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles