Kodust pagenud lapsed leiavad endale tihti varjupaiga ohtlikes tondilossides

Eili Arula
, ajakirjanik
Copy
Politsei Jõgeva piirkonnagrupi juht Jana Õim näitas lapsi ligitõmbavat mahajäetud garaažikompleksi, kus alles hiljuti puhkes tulekahju, mille ilmselt süütasid lapsed.
Politsei Jõgeva piirkonnagrupi juht Jana Õim näitas lapsi ligitõmbavat mahajäetud garaažikompleksi, kus alles hiljuti puhkes tulekahju, mille ilmselt süütasid lapsed. Foto: 3 x Eili Arula

Hea on kinnisvara omada, aga kahjuks ei taha kõik selle eest vastutada, nentis politsei Jõgeva piirkonnagrupi juht Jana Õim. Sellega peab ta silmas tõsiasja, et Jõgeva linnas ja selle lähiümbruses on mitmeid tühjana seisvaid ohtlikke hooneid, mis meelitavad sinna kolama lapseohtu noori.

Sageli käivad lapsed neis varjulistes paikades alkoholi tarbimas ja suitsetamas. Mahajäetud majades ringi hulkuvate noorte mure on Jõgeval tõsine ning tegu pole varaküpsete hilisteismeliste, vaid lapseohtu noortega, toonitas Õim.

«Räägime kuskil kümneliikmelisest seltskonnast, kus on lapsed vanuses 10–13-aastat,» ütles ta. Nende seas on ka hulk selliseid, kes lasevad tihti kodust jalga.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles